КОНТРОЛЬНА РОБОТА №2 ЗА ТЕМОЮ “АНТИЧНІСТЬ” – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ

Мета: визначити рівень засвоєння учнями знань із вивченої теми, навчати практично застосовувати вивчений матеріал; розвивати письмове мовлення, вміння концентруватися; виховувати акуратність, старанність.

Обладнання: картки з завданнями контрольної роботи (для кожного учня).

Перебіг уроку

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Учитель роздає учням картки з завданнями контрольної роботи (у двох варіантах).

II. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

– Написання контрольних робіт

Варіант І

Початковий рівень

(за кожну правильну відповідь нараховується 0,5 бала)

1. Укажіть, що таке антична література.

А) Література І тисячоліття до н. е.;

Б) література Західної Європи, створена латинською мовою;

В) література Середземномор’‎я до Різдва Христового;

Г) література Давньої Греції та Риму.

Відповідь: г.

2. Укажіть, як ще називали греків у творах Гомера.

А) Італійці;

Б) європейці;

В) ахейці;

Г) латини.

Відповідь: в.

3. Укажіть, який жанр античної лірики розвинувся з фольклорної обрядової заплачки – голосіння на похороні або голосіння нареченої на весіллі.

А) Елегія;

Б) гімн;

В) ода;

Г) послання.

Відповідь: а.

4. Укажіть, хто викував щит Енея.

А) Гефест;

Б) Вулкан;

В) Зевс;

Г) Марс.

Відповідь: б.

Середній рівень

(за кожну правильну відповідь нараховується 1 бал)

5. Назвіть основні цикли давньогрецьких міфів.

Відповідь: фіванський, троянський, міфи про аргонавтів.

6. Напишіть, як називають героїчну розповідь про минуле, у центрі якої стоїть герой-богатир.

Відповідь: героїчний епос.

7. Напишіть назви найвідоміших творів Овідія.

Відповідь: “Метаморфози”, “Сумні елегії”.

Достатній рівень

(за кожну правильну відповідь нараховується 2 бали)

8. Коротко опишіть, у чому полягає сутність “гомерівського питання”.

Відповідь: “Гомерівське питання” – це сукупність проблем, що стосуються авторства творів “Іліада”, “Одіссея” та особистості Гомера. Деякі вчені мають сумніви в тому, що епос було створено однією людиною, і наполягають, що в цих творах об’‎єднано народні пісні, які з’‎являлися протягом тривалого часу.

9. Визначте тему оди Горація “До Мельпомени”.

Відповідь: тема ролі митця, увічнення пам’‎яті поета в його доробку.

Високий рівень

(за повне розкриття теми нараховується 3 бали)

10. Напишіть невеликий твір-роздум на одну з запропонованих тем.

А) Ідеал людини в Давній Греції.

Б) Мої враження від поезії римських класиків.

Варіант II

Початковий рівень

(за кожну правильну відповідь нараховується 0,5 бала)

1. Укажіть провідну рису античної літератури.

А) Міфологічна тематика;

Б) використання винятково латинської мови;

В) анонімне авторство багатьох творів;

Г) заборона зображувати та описувати діяння богів.

Відповідь: а.

2. Укажіть ім’я і титул чоловіка героїні грецьких міфів Єлени.

А) Цар Фів Едіп;

Б) цар Трої Пріам;

В) правитель Афін Фемістокл;

Г) цар Спарти Менелай.

Відповідь: г.

3. Укажіть, яким віршовим розміром написано “Іліаду” Гомера та “Енеїду” Вергілія.

А) Гекзаметром;

Б) дактилем;

В) пентаметром;

Г) ямбом.

Відповідь: а.

4. Укажіть, сучасником яких класиків був Овідій.

А) Есхіла, Софокла;

Б) Сапфо, Тіртея;

В) Вергілія, Горація;

Г) Гомера, Евріпіда.

Відповідь: в.

Середній рівень

(за кожну правильну відповідь нараховується 1 бал)

5. Назвіть три періоди античної літератури.

Відповідь: докласичний (архаїчний ), класичний, елліністичний.

6. Напишіть, як називають моральне очищення, до якого призводить трагедія, викликаючи у глядача жах і співчуття.

Відповідь: катарсис.

7. Напишіть, який вид античної лірики розробляла Сапфо.

Відповідь: мелічну (пісенну) лірику.

Достатній рівень

(за кожну правильну відповідь нараховується 2 бали)

8. Назвіть основні теми давньогрецької лірики.

Відповідь: в елегіях було передано роздуми на різні теми: воєнну, політичну, любовну; ямбічна лірика мала суспільну спрямованість; у мелічній ліриці автори зверталися до любовної теми, уславлення богів.

9. Визначте провідну думку поеми Вергілія “Енеїда”.

Відповідь: поетизація римської доблесті, величі Риму, патріотичного служіння державі.

Високий рівень

(за повне розкриття теми нараховується 3 бали)

10. Напишіть невеликий твір-роздум на одну з запропонованих тем.

А) Мій улюблений твір давньогрецького автора.

Б) Спільне і відмінне між творами Гомера “Іліада” і Вергілія “Енеїда”.

– Збір учителем контрольних робіт

III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання групам. Підготувати повідомлення “Характеристика Середньовіччя: хронологічні межі, історія поняття, періодизація, основні історичні події доби”, “Релігія і філософія середньовічної Європи”, “Культура та наука середньовічної Європи”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

КОНТРОЛЬНА РОБОТА №2 ЗА ТЕМОЮ “АНТИЧНІСТЬ” – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ