Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати творчі здібності; при щеплювати прагнення досягти високих результатів.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок.
Обладнання: картки з завданнями.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
2. Виконання контрольної роботи 1-й варіант
I рівень (за кожну правильну відповідь – 0,5 бала)
– Знайдіть правильну відповідь.
1. Зачинателем якої модерністської течії був Шарль Бодлер?
А) Футуризму; б) символізму;
В) імпресіонізму.
2. Який мотив є провідним у збірці “Квіти зла”?
А) Невідворотності людської долі; б) несумісності реальності та ідеалу; в) безрезультатності пошуку краси.
3. До якого віршового циклу належить “Альбатрос”?
А) “Сплін та ідеал”; б) “Паризькі картини”;
В) “Квіти зла”.
4. Хто є автором збірки “Квіти зла”?
А) Бодлер; б) Вітмен;
В) Тютчев.
5. Хто є автором твору “Пісня про себе”?
А) Бодлер; б) Вітмен;
В) Тютчев.
6. Кому належить рядок: “Шепіт… Ніжний звук зітхання…”?
А) Бодлеру; б) Вітмену;
В) Фету.
7. Хто з поетів до 14 років мав прізвище Шеншин?
А) Тютчев; б) Фет:
В) Бодлер.
8. Кого символісти вважали своїм предтечею?
А) Тютчева; б) Вітмена;
В) Бодлера.
9. Естетизація дійсності, використання “високої” лексики, схильність до античності, міфології характерні для:
А) поезії “чистого мистецтва”; б) соціально спрямованої поезії;
В) інтимної лірики.
10. Імпресіонізм та символізм – течії:
А) романтизму; б) модернізму;
В) реалізму.
II рівень (за кожну правильну відповідь – 1 бал)
1. Розкрийте символіку вірша Ш. Бодлера “Альбатрос”.
2. Схарактеризуйте творчість А. Фета. Чому його називають представником “чистого мистецтва”?
3. Розкрийте значення поняття декаданс.
ІІІ рівень (максимально – 4 бали) – спільний для обох варіантів
– Напишіть твір-есе за однією з поданих тем.
1. Проаналізуйте одну з поезій А. Рембо.
2. Поясніть, чому Бодлер був водночас і пізнім романтиком, і одним із засновників символізму.
3. Розкрийте особливості поезії школи “чистого мистецтва”.
2-й варіант
I рівень (за кожну правильну відповідь – 0,5 бала)
– Знайдіть правильну відповідь.
1. Ознаки якого мистецтва присутні в творах Бодлера?
А) Модернізму та реалізму; б) модернізму та романтизму;
В) романтизму та реалізму.
2. Який вірш відкриває збірку Бодлера “Квіти зла”?
А) “Альбатрос”; б) “До читача”;
В) “Благословення”.
3. Яка тема є провідною в сонеті “Альбатрос”?
А) Людина і природа; б) поет і натовп;
В) поет і мистецтво.
4. Хто є автором збірки “Листя трави”?
А) Бодлер; б) Вітмен;
В) Тютчев.
5. Хто є автором поезії “Silentium”?
А) Бодлер; б) Вітмен;
В) Тютчев.
6. Кого з поетів часто називають “батьком верлібру”?
А) Тютчева; б) Фета;
В) Вітмена.
7. Настрої песимізму, занепаду, розчарування характерні для літератури:
А) декадансу; б) естетизму;
В) романтизму.
8. Ліричний герой – особистість, здатна перетворити мрію на дійсність, подолати розрив між ідеалом і дійсністю, характерний для:
А) імпресіонізму; б) символізму;
В) неоромантизму.
9. Сукупність літературних напрямів і течій кінця ХІХ – початку ХХ ст. нереалістичного спрямування дістала назву:
А) неоромантизм; б) декаданс;
В) модернізм.
10. Прагнення інтуїтивного пізнання дійсності через символ, відмова від сприйняття світу через конкретні образи характерні для:
А) символістів; б) імпресіоністів;
В) декадентів.
II рівень (за кожну правильну відповідь – 1 бал)
1. Розкрийте значення поняття символізм.
2. Розкрийте символіку вірша В. Вітмена “Голосівки”.
3. Схарактеризуйте творчість Ф. Тютчева. Як розкривається у його ліриці тема “Людина і Всесвіт”?
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Читати твір Моріса Метерлінка “Синій птах”.
Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення “Бельгійський Шекспір – Моріс Метерлінк”.
Конспекти уроків