Коли щось робиш думай і про наслідки

Матеріал до уроку. Японська казка “Чарівний каптур”.

Мета. Розширити знання учнів про ознаки чарівної казки. Удосконалювати вміння ділити текст на частини та самостійно добирати завдання до них. Розвивати вміння висловлювати власну думку. Виховувати почуття доброти та вдячності, бажання допомагати людям.

Обладнання. Шапка чи капелюшок “чарівний каптур”.

Хід уроку

І. Організація класу.

II. Мовна розминка.

1. Мовно-логічна вправа “Злови рибку”.

Вчитель читає слова. Діти-рибалки плескають у долоні, коли почують слово – назву риби.

Пугач, окунь, сом, ящірка, карась, якір, медуза, кари, лосось, ховрах, йорж, шпак, щука.

2. Скоромовка.

Йорж колючий,

Йод пекучий,

Хлопчик Йосип

Невезучий.

Йоржик Йосипа вколов,

Йод потік –

Тож будь здоров.

III. Мотивація навчальної діяльності.

– Прочитайте назву японської казки.

– Що таке каптур? (Каптур – головний убір, капюшон.)

– Спробуйте здогадатися, яку роль відіграла ця річ у житті головного героя казки.

IV. Опрацювання японської народної казки “Чарівний каптур”.

1. Читання казки вчителем.

2. Перевірка первинного сприймання.

– Хто головний герой казки?

– Що ви можете про нього сказати?

– Яку роль у його житті відіграв чарівний каптур?

– Чи справдилися ваші здогади?

3. Вправа на розширення кута зору за словами з тексту.

Риба

Рис

Гості

Зять

Медуза

Скарб

Дівчина

Гадюка

Знахідка

Хвилина

4. Словникова робота. Пояснения значень слів.

Тростина – стеблина очерету, комишу.

Вельможа – багата особа.

Тутешній – місцевий.

Нетямущий – недогадливий.

5. Читання казки учнями різними способами:

“дощиком”, “буксиром”, “ланцюгом”.

6. Вибіркове читання.

– Як чоловік врятував рибу?

– Що запропонувала йому дівчина?

– Що побачив чоловік у палаці Морського Дракона?

– Що попросив чоловік у Дракона?

– Яку чарівну властивість каптура відчув чоловік?

– Про що перший раз розповіли пташки чоловікові?

– Яку історію ворони розказали чоловіку?

7. Робота за малюнком. Переказ уривка казки.

– Розгляньте малюнок на с. 25.

– Прочитайте уривок казки, який відповідає малюнкові.

– Перекажіть уривок.

8. Бесіда.

– Як чоловік потрапив до палацу Дракона?

– За шо він одержав нагороду від морського володаря?

– Що було найдорожчим скарбом для Морського Дракона: його донька чи чарівний каптур?

– Яку роль у долі головного героя відіграв чарівний каптур?

– За що доля нагородила чоловіка?

– Які вчинки героя свідчать про те, що він – добра людина?

9. Фізкультхвилинка.

10. Поділ казки на частини.

1. Пригода на узбережжі.

2. Гостина в Морського Дракона.

3. Підслухані розмови птахів.

4. Щасливе оголошення.

11. Творча робота.

– Виберіть одну частину казки. Накиньте на голову “чарівний каптур”. Придумайте до вибраної частини цікаве завдання і запропонуйте однокласникам його викопати.

Наприклад, І частина.

Завдання 1. Складіть текст запрошення Морського Дракона до чоловіка.

Завдання 2. Доберіть синоніми до словосполучень “добра справа”, “вродлива дівчина”.

Завдання 3. Чоловік не вмів плавати. Хто б міг його навчити плаванню, якби він жив сьогодні з нами?

Завдання 4. З початку казки і до слова “глибінь” прочитайте тільки дієслова.

Завдання 5. За 1 хвилину доберіть якомога більше прикметників до слова “вода”.

12. Читання повідомлення “Чи знаєш ти?” на с. 28.

13. Робота з зошитом (с. 10).

V. Підсумок уроку.

– Прочитайте вислів.

– Як ви думаєте, що означає “жити у щасті й багатстві”?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Коли щось робиш думай і про наслідки