КАТЕРИНА ПЕРЕЛІСНА
(Катерина Федорівна Глянько-Попова)
(1902-1995)
КАТЕРИНА ПЕРЕЛІСНА
Катерина Перелісна – українська поетеса і письменниця, авторка численних творів для дітей.
Народилась Катерина 1902 року у Харкові. Батько її, Федір Глянько (1879-1955), був одним із піонерів українського руху серед харківського робітництва, з 1900 активний член Української Робітничої Громади в Харкові, шо була керована Гнатом Хоткевичем. Також Федір був співзасновником Українського Робітничого Театру, а з 1917 ще й член Центральної Ради і учасник Трудового Конгресу.
Навчалась Катерина в українській гімназії ім. Б. Грінченка у Харкові. В цій гімназії викладали найкращі харківські україністи.
Директором школи був Микола Федорович Сулима, учений мовознавець-україніст. У той час йому було коло тридцяти років. Він здорово кричав на учнів і всі його побоювалися. Кричав він і за помилки в розмовній українській мові. Якось одна дівчина плаксиво поскаржилася: “Хлопці деруться”, а він на неї: “На стіну можна дертися, а хлопці б’ються”.
Як пише Катерина Перелісна у своїй автобіографії, 1917 року вона “перейшла до новозаснованої української гімназії ім. Б. Грінченка, директором якої був М, А. Плевако, а заступником директора і викладачем української мови О. Н. Синявський”. Учителями були О. І. Попов, М, Г. Йогансен (Майк Йогансен), поетеса Христя Алчевська. Драматичним гуртком керував молодий тоді педагог М. Ф. Сулима, а фахові поради давав Гнат Хоткевич. На заняттях літературного гуртка чимало уваги було приділено поглибленню знань про українську народну творчісіь, зокрема пісні. “Гімназія мала тяжкі умови для праці, – пише К. Перелісна, – бо зі зміною влади мінялись умови, поки нарешті її закрили. 1919 року був другий приспішений випуск, до якого попала саме моя кляса. Організувалися педагогічні курси імени Сковороди, що заповнені були головним чином колишніми учнями гімназії імени Б, Грінченка”.”
Після закриття школи молода Катерина Глянько займалась письменницькою і педагогічною діяльністю, була редакторкою українських книг.
Пізніше, вже із сином, вона змушена була емігрувати у Північну Америку. Батько Катерини, Федір, як учасник українського руху і діяч УАПЦ, не уникнув репресій з боку комуністів – деякий час він провів у радянських тюрмах, врешті також емігрував до Штатів.
У діаспорі Катерина Перелісна зберегла свій талант письменниці, і продовжувала писати для дітей. Вона переймалась тим, щоб діти української діаспори, відірвані від своєї рідної мови, вчили її та не забували.
Твори Катерини Перелісної навіть покладені на музику, зокрема, Українським хором бандуристів (Hryhory Kytasty of the Ukrainian Bandurist Chorus) та композитором Володимиром Кассарабою.
Related posts:
- ЕМОЦІЙНІСТЬ. КАТЕРИНА ПЕРЕЛІСНА “ЗМЕРЗ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю Катерини Перелісної; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати уяву, образне мислення; збагачувати активний словник учнів; виховувати допитливість, любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Прочитай, зрозумій! ХТО РОЗПЛУТАЄ СЛОВА? За струмком дзюрчить село, Небо В сонечко зійшло, У ставку сплеснувся шпак, У садку […]...
- ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ. КАТЕРИНА ПЕРЕЛІСНА “ТРИ ПРАВДИ” Мета: – навчальна: ознайомити школярів із творчістю письменниці, яка емігрувала з Харкова в тяжкі роки лихоліття, але зберегла палку любов до України, показати глибоку народну мудрість, закладену в казках Катерини Перелісної, продовжувати навчати визначати головну думку, емоційно сприймати художній твір; – розвивальна: розвивати спостережливість, навички пошукової роботи, формувати вміння грамотно формулювати думки; – виховна: прищеплювати […]...
- ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ. К. ПЕРЕЛІСНА “ТРИ ПРАВДИ” Мета: продовжити знайомити школярів з життєвим і творчим шляхом письменників рідного краю, серед яких – Катерина Перелісна; проаналізувати її твір “Три правди”, досліджуючи його проблематику, ідейний зміст; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, вміння логічно мислити, грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостережливість; формувати кругозір, світогляд; виховувати почуття поваги до творчості Катерини Перелісної, митців рідної Харківщини, почуття любові […]...
- ВІХОЛА – КАТЕРИНА ПЕРЕЛІСНА – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Віхола, віхола До мороза їхала, Саночки мальовані, Снігом напаковані, Кониками зайчики, Сірі побігайчики. Сани розігналися, Зайчики злякалися, Віхола схопилася, В полі закрутилася. Віхола, віхола, Ти куди заїхала? – Як поетеса пояснює, чому почалася завірюха? – Чи можна назвати вірш “Віхола” казкою? Чому? – Прочитай вірш виразно. Спробуй передати його жартівливий настрій за допомогою інтонації. Закрутилися […]...
- ЗМЕРЗ – КАТЕРИНА ПЕРЕЛІСНА – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Знайомство з творчістю письменниці Катерини Перелісної відкриває перед читачами чарівний, неповторний казковий світ. Її лагідні вірші, мов ніжні сонячні промінчики, зігрівають душу. Емоційність ЗМЕРЗ Сніг-сніжок Із хмар летить, Землю закриває, Змерз горобчик, Цвірінчить – Зерняток шукає. Та нема їх! Ців-цвірінь! А сніжок холодний! “Ой, дитино! Крихту кинь – Мерзну я голодний!” – Що почула поетеса […]...
- КОЛЯДА – КАТЕРИНА ПЕРЕЛІСНА – Українська література – Література для дітей На Святвечір раз юрбою Ми ходили з колядою. А була така пороша, Що аж плакав міхоноша, Бо у торбу з пиріжками Набивався сніг грудками. Довелося торбу зняти, Й під полою прив’язати. Та як бігли на льоду, Розгубив він коляду. Пиріжки ми розшукали, Хоч і з снігом, позбирали, А горішки погубились – Вранці білки поживились. Ну, […]...
- Мотрич Катерина Вакулівна (Народилася 30 листопада 1947 р.) Катерина Мотрич Мотрич Катерина Вакулівна – українська письменниця. Народилася 30 листопада 1947 року в с. Васильків, тепер Шполянського р-ну Черкаської області. Закінчила 1971 року Київський університет. Працювала у пресі. Автор книги оповідань “Соняхи” (1977), збірок оповідань і повістей “Час найкоротшої тіні” (1982), “Перед храмом любові і болю” (1989), роману “Досвіток” […]...
- ПИСАНКА – КАТЕРИНА ПЕРЕЛІСНА – Українська література – Література для дітей Гарна писанка у мене – Мабуть, кращої й нема! Мама тільки помагала, Малювала ж я сама. Змалювала дрібно квіти, Вісім хрестиків малих, І дрібнюсіньку ялинку, Й поясочок поміж них… Хоч не зразу змалювала, Зіпсувала п’ять яєць – Та як шосте закінчила, Тато мовив: “Молодець!” Я ту писанку для себе, Для зразочка залишу, А для мами […]...
- КАТЕРИНА – КИСЕЛЬОВ ЛЕОНIД Доки буде жити Україна В теплім хлібі, в барвних снах дітей – Йтиме білим полем Катерина З немовлям, притнутим до грудей. Освятивши невимовним болем Все прийдешнє, кожну нашу мить, Йде вона і мов велике коло, Біле небо навздогін летить. Про дівочу цноту, про калину Не співай, поете, не квили, Бо іде сьогодні Катерина Тим шляхом, […]...
- Скорочено – КАТЕРИНА – ЛЕОНІД КИСЕЛЬОВ – 7 КЛАС Доки буде жити Україна В теплім хлібі, в барвних снах дітей – Йтиме білим полем Катерина З немовлям, притнутим до грудей. Освятивши невимовним болем Все прийдешнє, кожну нашу мить, Йде вона і мов велике коло, Біле небо навздогін летить. Про дівочу цноту, про калину Не співай, поете, не квили, Бо іде сьогодні Катерина Тим шляхом, […]...
- Образ української Мадонни в поезії Л. Кисельова “Катерина” – твір з української літератури Поезія Леоніда Кисельова “Катерина” вражає двома яскравими і значимими планами: історією України та постаттю національної Мадонни – Шевченкової Катерини. Ці два плани, дві теми, настільки органічно злиті, що становлять єдине ціле, наповнене глибоким символом поетове відкриття: Доки буде жити Україна В теплім хлібі, в барвних снах дітей, – Йтиме білим полем Катерина З немовлям, притнутим […]...
- Доля української жінки – (твір-опис за картиною Т. Шевченка Катерина) – Найкращі учнівські твори – Твір У нашій квартирі висить картина Т. Г. Шевченка “Катерина”. Мій батько – учитель української літератури – дуже любить цю картину. Він каже, що шевченківська Катерина нагадує йому Україну, втілену в живий образ. Т. Г. Шевченко був не тільки поетом. Він почав свою творчу діяльність як художник. Він закінчив Петербурзьку Академію та намалював багато відомих картин. […]...
- Трагічна доля матері в поемі “Катерина” – ІІ варіант – ТАРАС ШЕВЧЕНКО – 9 клас Багато трагедій зазнав український народ у XIX столітті. Він страждав і через неволю, і через нестатки, і від тяжкої праці. Особливо тяжкою була доля жінки. У поемі “Катерина” Т. Шевченко показав трагедію звичайної дівчинки-селянки, причиною якої стало її кохання до москаля. Катерина кохала щиро і безоглядно. Вона вірила своєму Йванові, а він просто познущався над […]...
- Трагічна доля матері в поемі “Катерина” – ІІІ варіант – ТАРАС ШЕВЧЕНКО – 9 клас Жіноча доля завжди хвилювала Тараса Шевченка. Написавши на початку свого творчого шляху поему “Катерина”, він протягом усього життя повертався до долі жінки в багатьох творах, – як в поемах (наприклад “Марія”, “Наймичка”, “Сова”), так і в невеличких віршах. Поема “Катерина” присвячена трагедії покритки. У творі зображено типове для тогочасної дійсності явище: зведення російським офіцером селянської […]...
- “Тільки би Шевченкова Мадонна в сніжне небуття не полягла” (за віршем Л. Кисельова “Катерина”) У Петрарки муза-натхненниця – Лаура, у Пушкіна – ціла галерея північних красунь, муза Катерина-Україна – у Шевченка… Тяжінням серця до України в часи відвертої русифікації в’ кінці 60-х років XX століття молодий київський поет Леонід Кисельов, який писав російською мовою, почав творити вірші українською, а своєю Мадонною вибрав, які Шевченко, Катерину: Доки буде жити Україна […]...
- КАТЕРИНА (1838) – ТАРАС ШЕВЧЕНКО (1814-1861) – ЛІТЕРАТУРА УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ – НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА Поему “Катерина” Т. Шевченко написав у 24-річному віці, отже, життєвий досвід поета був не такий і великий, проте у творі відчувається рука вже досвідченого майстра й людини. Образ жінки-кріпачки був близький поетові й трагічний: багатостраждальною була доля його матері, яку “у могилу /Нужда та праця положила”, і рідних сестер, у яких “у наймах коси побіліють”. […]...
- ТАРАС ШЕВЧЕНКО. ОБРАЗИ У ПОЕМІ КАТЕРИНА – ЛІТЕРАТУРА кін. XVIII – 70-90-ті рр. XIX ст √ “Катерина” (1838-1839) – соціально-побутова поема, написана “шевченківським віршем”. ! Упродовж першого творчого періоду Шевченко написав ще дві, окрім “Катерини”, соціально-побутові поеми – “Слепая” та “Мар’яна-черниця”. Ці твори відкривають Галерею неповторних жіночих образів письменника. √ Т. Шевченко По-новому розкрив тему простої селянської дівчини: Катерина народила сина від москаля, односельці та батьки відцуралися її, вигнали з […]...
- “КАТЕРИНА” – ТАРАС ШЕВЧЕНКО (1814-1861) – ЛІТЕРАТУРА УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ – НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА Поема присвячена Василю Жуковському в пам’ять про 22 квітня 1838 року – день викупу з кріпацтва. Також Тарас Григорович написав прекрасне художнє полотно під назвою “Катерина” як ілюстрацію до поеми. Шевченко оплакував недолю своєї матері, яку “ще молодою у могилу нужда та праця положила”, своїх сестер, “голубок молодих”, що не бачили справжнього жіночого щастя, бо […]...
- Трагічна доля матері в поемі “Катерина” – І варіант – ТАРАС ШЕВЧЕНКО – 9 клас Поема “Катерина” належить до творів, що ввійшли до “Кобзаря”. Вона присвячена В. Жуковському на згадку про 22 квітня 1838 року – рік викупу Т. Шевченка з кріпацтва. У поемі розповідається про зведення селянської дівчини спокусником, що належав до іншого соціального стану. Трагедія Катерини полягає в тому, що вона безоглядно покохала і вірила, що сімейне життя […]...
- Рафаель. Свята Катерина Олександрійська. 1508 Дерево, олія. 71,1 х 54,6 см. Національна галерея, Лондон Наполовину картина для особистого поклоніння, наполовину колекційна робота, “Катерина Олександрійська”, ймовірно, була написана перед самим від’їздом Рафаеля в Рим. У ній переважає вплив не Перуджіно, а Леонардо да Вінчі, який удосконалив так звану “Серпантин” позу – з вигинами тіла навколо його власних осей. Вона надає рух, […]...
- Трагічна доля матері в поемі “Катерина” – IV варіант – ТАРАС ШЕВЧЕНКО – 9 клас Українська жінка, її характер, її душа, її доля були темою багатьох віршів та поем Т. Г. Шевченка. Достатньо лише перелічити такі з них, як “Тополя”, “Причинна”, “Слепая”, “Відьма”, “Сова”, “Наймичка”. Одним із вражаючих образів є образ довірливої Катерини із однойменної поеми. Трагедія Катерини – це рядова, дуже поширена, на жаль, за всяких часів, трагедія зрадженої […]...
- Короткий переказ – Катерина – ТАРАС ШЕВЧЕНКО – ЛІТЕРАТУРА УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ – ПОЕТИ-РОМАНТИКИ ТАРАС ШЕВЧЕНКО І. Не кохайтеся, дівчата, з москалями, бо вони – чужі люди, лихо з вами зроблять та й покинуть. Підуть у Московщину, а збезчещена й покинута дівчина гине, гинуть із горя та сорому і її батьки. Не слухаючи батьків, Катерина покохала москаля (офіцера царської армії), “як знало серденько”, ходила до нього в садочок, поке […]...
- Л. КИСЕЛЬОВ. “ДОДОМУ”. ПАТРІОТИЧНИЙ МОТИВ ВІРША. “КАТЕРИНА”. ВСЕЛЮДСЬКЕ І НАЦІОНАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ ОБРАЗУ УКРАЇНСЬКОЇ МАДОННИ Мета: продовжити знайомити школярів з поетичною творчістю Кисельова, зокрема зосереджуючи увагу на ідейно-художньому аналізі віршів “Додому”, “Катерина”; вміти характеризувати образ Катерини; розвивати естетичні відчуття і смак; уміння грамотно висловлювати власні думки про вірші письменника; робити аналіз його творів; формувати власну позицію у процесі пізнання і вивчення; виховувати повагу до мистецтва слова, культури рідного краю, його […]...
- Скорочено – КАТЕРИНА – ТАРАС ШЕВЧЕНКО ТАРАС ШЕВЧЕНКО (Поема) І Поема починається зверненням автора до українських дівчат. Він щиро радить їм не кохатися з москалями (офіцери царської армії), “бо москалі – чужі люде, роблять лихо з вами”. Москаль піде потім у свою Московщину, а збезчещена й кинута ним дівчина гине, а разом із нею гине від горя її стара мати. Не […]...
- Катерина (скорочено) – Тарас Шевченко Катерина (скорочено) – Тарас Шевченко Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі – чужі люде, Роблять лихо з вами. Москаль любить жартуючи, Жартуючи кине; Піде в свою Московщину, А дівчина гине… *** Не слухала Катерина Ні батька, ні неньки, Полюбила москалика, Як знало серденько. Полюбила молодого, В садочок ходила, Поки себе, свою долю Там […]...
- КАТЕРИНА – ТАРАС ШЕВЧЕНКО – Діяльність Руської трійці – НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА (Скорочено) Василию Андреевичу Жуковскому На память 22 апреля 1838 года І Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі – чужі люде, Роблять лихо з вами. Москаль любить жартуючи, Жартуючи кине; Піде в свою Московщину, А дівчина гине… Якби сама, ще б нічого, А то й стара мати, Що привела на світ Божий, Мусить погибати. […]...
- Микола ВОРОНИЙ (1871-1938) – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА кінця XIX – початку XX ст ■ Микола Вороний Микола Кіндратович Вороний народився б грудня 1871 року на Катеринославщині (нині – Дніпропетровська область). Його батько був ремісником і дрібним торгівцем. Дитинство М. Вороного минуло в Харкові. Навчався він у Харківському й Ростовському реальному училищах, у гімназії в Ростові-на-Дону. У сьомому класі гімназії за участь у революційній організації потрапив під нагляд поліції, […]...
- Тарас Шевченко – Катерина (повністю) Перша частина Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі – чужі люде, Роблять лихо з вами. Москаль любить жартуючи, Жартуючи кине; Піде в свою Московщину, А дівчина гине – Якби сама, ще б нічого, А то й стара мати, Що привела на світ божий, Мусить погибати. Серце в’яне співаючи, Коли знає за що; Люде […]...
- Катерина – ТАРАС ШЕВЧЕНКО Катерина Василию Андреевичу Жуковскому На память 22 апреля 1838 года І Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі – чужі люде, Роблять лихо з вами. Москаль любить жартуючи, Жартуючи кине; Піде в свою Московщину, А дівчина гине – Якби сама, ще б нічого, А то й стара мати, Що привела на світ божий, Мусить […]...
- Леонід Кисельов. Патріотичний мотив вірша “Додому”. Вселюдське і національне значення образу української Мадонни (“Катерина”) Мета. Виразно читати поезії, визначити основну думку, пояснити прихований, підтекстовий зміст образів. Характеризувати образ Катерини; розвивати вміння висловлювати власні думки; виховувати любов до поетичного слова. Обладнання: портрет письменника, збірки його творів. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання. Асоціативний диктант. (Учитель цитує окремі рядки твору, називає імена, географічні назви, дати тощо. Учні усно розкривають суть понять.) […]...
- ТЕСТ 6. Тарас Шевченко (“До Основ’яненка”, “Катерина”, “Гайдамаки”, “Кавказ”, “Сон” (“У всякого своя доля), “І мертвим, і живим, і ненародженим…”, “Заповіт”, “Мені однаково”) Завдання з вибором однієї правильної відповіді 1. Тематика ранніх творів Тараса Шевченка позначена впливом А реалізму Б романтизму В екзистенціалізму Г класицизму 2. Трагедія жінки-покритки в тогочасному суспільстві показана Тарасом Шевченком у А баладі “Причинна” Б поемі “Наймичка” В поемі “Катерина” Г історичній поемі “Гамалія” 3. За жанром твір Т. Шевченка “Гайдамаки” – це А […]...
- Катерина – Жіноча доля в поезії Т. Шевченка – Тарас Шевченко (1814-1861) – Література українського романтизму – Нова українська література Поема (Скорочено1) І Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі – чужі люде, Роблять лихо з вами. Москаль любить жартуючи, Жартуючи кине; Піде в свою Московщину, А дівчина гине… Якби сама, ще б нічого, А то й стара мати, Що привела на світ Божий, Мусить погибати. Серце в’яне співаючи, Коли знає, за що; Люде […]...
- ГРІНЧЕНКО МАРІЯ ГРІНЧЕНКО МАРІЯ (псевд. – М. Загірня, М. Чайченко, М. Доленко та ін.; 13.06.1863, м. Богодухів, тепер Харківської обл. – 15.07.1928, Київ). Дружина й соратниця Б. Грінченка. По закінченні Богодухівської гімназії (1881) вчителювала (спочатку на Богодухівщині, потім – у місцях праці чоловіка). Почала друкуватися 1884 р. Це – поезії, надруковані в журналах “Зоря”, “Правда”, “Дзвінок” та […]...
- Спільна тематика в трагедії Йоганна Гете “Фауст” і поемі Тараса Шевченка “Катерина” – ЙОГАНН ГЕТЕ – 9 клас – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Тема кохання і зради є однією з так званих вічних тем у світовій літературі. Читаючи провідні найславетніші твори, усвідомлюєш, що дорога до щастя дуже часто була полита сльозами туги та каяття. Але людство завжди йшло і надалі буде йти незнаними дорогами кохання. Тема збезчещеної та покинутої дівчини була попопулярною у XVIII столітті. Багато хто з […]...
- ЄДИНІ – КАТЕРИНА ЕЛЬФ /драматично-романтично-психологічна казка з хеппі-ендом/ Чому йому так боляче? Біль, немов електричні заряди з високою напругою пронизують тіло. А ще декілька місяців тому він і не здогадувався, що сидить на електричному стільці, і що керує його стратою дівчина, без якої не міг і не може жити й навіть існувати. Особливо після того, що сталося сьогодні. Сьогодні… […]...
- Атлантида (збірка віршів) – Катерина Калитко Квітневе Дешева і груба білизна Найперші квіти навесні Як я люблю свою Вітчизну Як я люблю себе у ній Це наша вартість більша вдвічі А отже і кінець зимі Дзвінкі примари електричок Стоять у небі передмість І чим грубіша наша одіж Тим більше в нас живе чеснот І ти один в своєму роді Німий натхненний […]...
- Борис Грінченко у контексті української критичної думки кінця ХІХ століття – початку ХХІ століття Сьогодні ми можемо, не боячись будь-якої шовіністичної ідеології, оцінити творчість Бориса Грінченка об’єктивно. Єдиними, хто цінував й високо підносив його творчість, його енергійну роботу на ниві української народності при житті, були І. Франко та М. Драгоманов. Пізніше, після смерті письменника, з’вляються ще кілька прізвищ – І. Білоусов, О. Косач-Драгоманова, М. Чернявський, Г. Коваленко, С. Єфремов, […]...
- Висновки – Творчий доробок Б. Грінченка у контексті полеміки з М. Драгомановим Отже, літературна творчість, громадсько-політична діяльність Б. Грінченка була повною мірою підпорядкована захисту національних потреб і суспільних інтересів українського народу. У поетичних, прозових та публіцистичних творах письменник торкався проблем освіти, виховання, проблем деморалізації й русифікації українців, вважав обов’язком інтелігенції проводити наполегливу роботу з народом шляхом просвітництва тощо. Його критичне ставлення до політики українофілів старшого покоління, представником […]...
- ІВАН ФРАНКО – СЛОВО ДАВНЄ І СЬОГОЧАСНЕ Івана Франка називають розумом і серцем українського народу, українським Каменярем. Народився Іван Франко 27 серпня 1856 року в селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту в Галичині (тепер Львівська область). Його батько був ковалем. У кузні завжди збиралося багато людей. Вони розповідали різні історії про своє життя, які так любив Слухати маленький Ясь – у майбутньому великий український […]...
- Записки Українського наукового товариства в Києві “Записки Українського наукового товариства в Києві” – неперіодичне видання Українського наукового товариства у Києві (1908-18). Всього 18 книг, останню було майже повністю знищено. Друкувалися матеріали історичної, філологічної, а на початках і природничої секцій. Містять наукові праці І. Франка, В. Перетца, М. Сумцова, С. Маслова, О. Шахматова, Б. Грінченка, М. Возняка та багатьох інших. Окремі томи […]...