Із слова починається людина… Позакласне читання – Я НАРОДИВСЯ ДЛЯ СВІТУ
Матеріал уроку. Вислови про слово, народна притча “Сила слова”, акровірш “Слово”, прислів’я.
Мета. Розширити знання учнів про мову як засіб людського спілкування та пізнання світу і самого себе. Ознайомити з висловами про слово. Пояснити, як слово діє в кожній людині, розкриває скарби її серця, плекає розум. Виховувати культуру мовлення.
Обладнання. Вислови про слово.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Із слова починається людина,
Із мови починається мій рід.
Моя ласкава, мамина, єдина –
Щебече соловейком на весь світ.
– Прочитайте на дошці вислів. Як ви думаєте: про що ми будемо говорити сьогодні на уроці?
Слово учителя.
Рідна мова. Вона така неповторна, мелодійна і співуча, бо ввібрала в себе гомін дібров і лук, полів і лісів, духмяний, п’янкий запах рідної землі. Вона допомагає нам пізнати світ і самих себе.
II. Мовна розминка.
1. Які асоціації у вас виникають із словом мова? (Мелодійна, рідна, мамина, чарівна…)
2. Гра “Суцільні прислів’я”.
Запис на дошці.
– Хтомовисвоєїцураєтьсяхансамсебестидається.
(Хто мово своєї цураєтеся, хай сам себе стидається.)
– Птицюпізнаютьпопір’юалюдинупомові.
(Птицю пізнають но пір’ю, а людину по мові.)
– Відтеплогословаілідрозмерзає.
(Від теплого слова і лід розмерзає.)
– Поясніть, як ви розумієте ці прислів’я.
III. Повідомлення геми і мети уроку.
Мова складається зі слів. Слово надто багато означає в житті людини. Воно може впливати на долю, змінювати настрій, робити людину щасливою або нещасною. Відомі поети із захопленням говорили та говорять про слово.
IV. Робота над висловами.
1. Вислів про мову з Євангелія від Івана.
– Прислухайтесь, з якою інтонацією я його буду читати, де робитиму паузи.
– Що ви знаєте про Євангеліє?
2. Вислів Григорія Сковороди.
– Що ви знаєте про Григорія Сковороду?
– Пригадайте вислів, з яким ми вже зустрічалися.
“Пізнай свій край, себе, свій рід, народ, свою землю –
І ти побачиш шлях у життя”.
3. Читання висловів Т. Шевченка та М. Рильського. Відповіді на запитання.
– Прочитайте вислови та поясніть, як ви їх зрозуміли.
Людина може знати кілька мов, залежно від її здібностей, нахилів, прагнень. Але найкраще, найдосконаліше вона має володіти рідною мовою. І не тільки тому, що користується нею повсякденно, а й тому, що рідна мова – невід’ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найніжніші струни людської душі. Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, до рідного народу, не вартий поваги.
4. Робота над притчею.
– Послухайте уважно притчу про слово.
– Що означає лихословити?
– Чи зрозумів син батька?
– А як ви зрозуміли пораду батька?
5. Творімо разом.
– Прочитайте акровірш. Спробуйте самостійно його дописати.
– Розкажіть, що у вас вийшло.
6. Робота з прислів’ями.
– Прочитайте прислів’я на одному видиху.
– Прочитайте прислів’я з різною інтонацією (оклично, здивовано, весело).
V. Підсумок за темою “Я народився дія світу”.
– Ми завершили читати розділ. Пригадайте, яку назву він мав.
– Яку казку ми прочитали?
– Який вислів про мову запам’ятали?
– Яке прислів’я вам найбільше сподобалось?
– Який підсумок можна зробити?
Опрацювання питань на с. 36.
VI. Підсумок уроку.
VII. Домашнє завдання.
– Прочитати вислови про мову. Притчу про силу слова вивчити напам’ять.
УРОК 16 Позакласне читання
Related posts:
- Як людина з’явилася на Землі… Вступ до теми: “Я народився для світу” – Я НАРОДИВСЯ ДЛЯ СВІТУ Матеріал уроку. Акровірш “Людина”. Марія Чумарна “Перші люди на Землі”. Мета. Уточнити й розширити уявлення учнів про світ, родину, сім’ю, їх значення для людини; розвивати навички правильного та виразного читання; вчити учнів висловлювати власну думку, давати повні відповіді на запитання; виховувати любов і повагу до Батьківщини. Обладнання. Ілюстрації із зображенням перших людей. Хід уроку І. […]...
- ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Мета: познайомити учнів із казками народів світу; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до читання. Обладнання: збірки казок народів світу. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань Бесіда. ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Робота над темою урока. 1. Вікторина “У світі казок”. 2. Інформаційна хвилинка “Звідки взялась Баба Яга?” 3. Переказ самостійно прочитаних […]...
- З казки слова не викинеш – Я НАРОДИВСЯ ДЛЯ СВІТУ Матеріал уроку. Українська народна казка “Яйце-райце”. Мета. Розширити й узагальнити знання учнів про види українських казок, які вони читали у початкових класах; ознайомити з ознаками чарівної казки; удосконалювати вміння читати діалоги; виховувати любов та повагу до народної творчості. Обладнання. Книжка “Українські народні казки”, ілюстрації до казки. Хіт уроку I. Актуалізація опорних знань. – Як традиційно […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА (ЗА ТВОРАМИ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжувати ознайомлення учнів з творами В. О. Сухомлинського; формувати у дітей доброту, чуйність, повагу до старих і немічних, доброзичливе ставлення до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення; розвивати мовлення; виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- Щоб рибку з’їсти, треба в воду лізти. Позакласне читання – Я СВІТУ У ПРИГОДІ СТАНУ ЛІітературне читання – конспекти уроків 4 клас – (за підручником М. І. Чумарної) – 2015 рік Матеріал уроку. Народні притчі “Корінь і стебло”. “Треба нахилитися”. Прислів’я. Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів з різновидом українського фольклору – притчею. Формувати вміння знаходити “силу” притчі. Розвивати творче мислення. Удосконалювати читацькі навички. Виховувати розважливість, бажання плекати в собі все добре […]...
- ПОКИ НЕ УПРІТИ, ДОТИ НЕ УМІТИ – Людина починається з добра – СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Матеріал уроку. Василь Сухомлинський “Не загубив, а знайшов”. Мета. Актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного українського педагога і письменника В. Сухомлинського; удосконалювати вміння читати в особах; виховувати любов до праці. Обладнання. Портрет В. Сухомлинського, книги з його творами. Хід уроку І. Актуалізація знань учнів про В. Сухомлинського. 1. Бесіда. – Що […]...
- Мову рідної природи розуміти серцем вчись. Позакласне читання – МИ – ОДНІЄЇ КРОВІ Матеріал уроку. Василь Сухомлинський “Гавеня і Соловей”. Богдан-Ігор Антоним “Ліс”. Оксана Сенатович “Друже мій”. Загадки. Мета. Розширити і поглибити знання учнів про значення матері у житті людини. Розвивати вміння розуміти природу серцем. Удосконалювати навички читання прозових і поетичних творів. Виховувати шанобливе ставлення до матері. Обладнання. Портрет В. Сухомлинського; запис звуків птахів. Хід уроку I. Організаційний […]...
- З ГУМОРОМ ПРО СЕРЙОЗНЕ – Людина починається з добра – СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Матеріал уроку. Грицько Бойко “Консультант”. Микола Сингаївський “Сміх для всіх”. Мета. Удосконалювати вміння виділяти головне, узагальнювати, передавати різні почуття дійових осіб і ставлення автора до зображуваного; виховувати у дітей прагнення ставати кращими, почуття відповідальності за вчинки і слова. Хід уроку I. Вправи на вдосконалення навичок читання. 1. Вправа на усвідомлення змісту. – Послухайте, запам’ятайте і […]...
- ТЕПЛІ СЛОВА – ВАСИЛЬ ГОЛОБОРОДЬКО Народився 1945 р. – Тепло поетичного слова Василя Голобородька – Світло української поезії Співаймо пісні про кохання, Щоб не вмерло слово “Дунай”, Гуляймо весілля своїм дітям, Щоб не вмерло слово “коровай”. Розповідаймо казки своїм онукам, Щоб не вмерло слово “Змій”- Наповнюймо Цей холодний всесвіт Теплими словами нашої мови, Які народжуються разом із диханням. ПОМІРКУЙТЕ НАД ПРОЧИТАНИМ 1. Розкажіть, яке враження справив на вас вірш. Чи переконав вас автор? […]...
- Позакласне читання № 4. Бесіда про самостійно прочитані твори. Рекомендація додаткової літератури для читання в 6 класі Мета: зацікавити учнів додатковим читанням художніх творів, активізувати читацькі інтереси учнів, учити докладно переказувати цікаві епізоди з них; розвивати вміння висловлювати власні думки про почуте і прочитане, аналізувати та зіставляти факти, коментувати їх; виховувати прагнення пізнавати, любов до рідного слова, почуття патріотизму, національної гордості. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: мультимедійні засоби, виставка […]...
- Що означає бути людиною? Позакласне читання – ЛІТЕРАТУРНЕ КОЛО ЛІітературне читання – конспекти уроків 4 клас – (за підручником М. І. Чумарної) – 2015 рік Матеріал уроку. Максим Рильський “Синові”. Мета. Розширити, поглибити й узагальнити знання учнів про творчість Максима Рильського; вчити розуміти красу поетичних творів; удосконалювати навички правильного і виразного читання віршів; розвивати уміння формувати оцінні судження. Обладнання. Портрет М. Рильського, збірка віршів […]...
- НАША МОВА – ВАСИЛЬ ГОЛОБОРОДЬКО Народився 1945 р. – Тепло поетичного слова Василя Голобородька – Світло української поезії Кожне слово Нашої мови Проспіване у Пісні Тож пісенними словами З побратимами У товаристві розмовляємо Кожне слово Нашої мови Записане у Літописі Тож хай знають вороги Якими словами На самоті мовчимо Перша строфа Друга строфа Коментар Кожне слово Кожне слово Мова в усіх проявах Нашої мови Нашої мови (усна та писемна), Проспіване у Пісні Записане […]...
- Перша казка про творення світу – Я НАРОДИВСЯ ДЛЯ СВІТУ Матеріал уроку. Українська народна казка “Яйце-райце” (продовження). Мета. Закріпити знання дітей про чарівні казки. Удосконалювати вміння чигати діалоги, знаходити в тексті зачин, основну частину і кінцівку. Формувати уміння висловлювати судження. Вчити складати характеристику дійових осіб казки. Виховувати любов та повагу до усної народної казки. Обладнання. Ілюстрації до казки, аудіозапис пісні “Голуб і голубка”. Хід уроку […]...
- Теплі слова – ВАСИЛЬ ГОЛОБОРОДЬКО Народився 1945 р. – СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ Співаймо пісні про кохання, щоб не вмерло слово “Дунай”, гуляймо весілля своїм дітям, щоб не вмерло слово “коровай”, розповідаймо казки своїм онукам, щоб не вмерло слово “Змій” наповнюймо цей холодний всесвіт теплими словами нашої мови, які народжуються разом із диханням. Завдання основного рівня 1. В. Голобородько якось зауважив: “Кожен народ відображає дійсність через свою мову […]...
- Робота над поминками, допущеними в контрольній роботі. Позакласне читання № 3. Свято українського гумору Мета: викликати в учнів інтерес до читання творів українських письменників-гумористів, розширити знання учнів про гумор у літературі; розвивати культуру зв’язного мовлення школярів і їхню творчу уяву; виховувати найкращі моральні якості, вміння критично ставитися до хиб, негативних учинків людей. Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок. Засоби навчання: бібліотечка творів письменників-гумористів, учнівські малюнки до гуморесок. […]...
- Вже Різдво прийшло до хати, всім пора колядувати! Позакласне читання – З НОВИМ РОКОМ, З КОЛЯДОЮ! Матеріал уроку. Віншування “Я маленький хлопчик”. Мета. Розширювати знання учнів про звичаї нашого народу, зокрема про посівання, віншування. Викликати інтерес до різдвяних свят, бажання брати участь у підготовці до свят. Вчити чітко вимовляти слова, правильно наголошувати. Виховувати любов до усної народної творчості, до свого народу, до України. Прищеплювати бажання дарувати радість іншим. Обладнання. Кольорові малюнки […]...
- ДРУЗІ БУВАЮТЬ РІЗНІ – Людина починається з добра – СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Матеріал уроку. Анатолій Костецький “Спішу додому”. Мета. Формувати уміння аналізувати віршовані твори; вчити учнів любити тварин; розвивати зв’язне мовлення, уяву і фантазію. Хід уроку I. Вправи на вдосконалення читацьких навичок. 1. Вправа на формування уміння уточнювати і розширювати висловлювання. Гра “Закінчіть речення”. Учитель починає речення, а школярі його закінчують. Передбачається, що може бути декілька варіантів […]...
- Підсумовуємо прочитане за І семестр. Позакласне читання – ГЕРОЙСЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ Мета. Перевірити, що учні засвоїли упродовж семестру. Прищеплювати любов до рідної країни, бажання вивчати історію свого народу. Розвивати ерудицію, творчі здібності. Стимулювати прагнення учнів до самопізнання та самовдосконалення. Вчити висловлювати свою думку, прислухатися до думки інших. Формувати переконання особистої відповідальності кожного учня за долю своєї держави та народу. Обладнання. Виставка книг з теми; “чарівна паличка”; […]...
- Я – твоя кровинка, Україно! Позакласне читання – Я – ТВОЯ КРОВИНКА, УКРАЇНО Матеріал уроку. Підсумок за темою “Я – твоя кровинка, Україно!”. Мета. Закріпити знання про рідний край; розвивати пам’ять, увагу, мислення; виховувати бажання більше дізнатися про історію, культуру, традиції рідного краю, плекати любов до його святинь. Обладнання. Карта України. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Оголошення теми і мети уроку. Сьогодні у нас підсумковий урок. Сьогодні […]...
- ПРО ЩО МРІЮТЬ ДІТИ – Людина починається з добра – СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Матеріал уроку. Анатолій Костецький “Мрія”. Мета. Ознайомити із життєвим і творчим шляхом поета Анатолія Костецького; формувати уміння аналізувати віршовані твори; виховувати в учнів доброзичливе ставлення до оточуючих, розвивати їхню уяву і фантазію. Обладнання. Портрет А. Костецькото, виставка його книг. Хід уроку I. Мовна розминка. 1. Вправа на формування уміння уточнювати і розширювати висловлювання. Гра “Закінчіть […]...
- ДРУЖИТИ ТРЕБА ВМІТИ – Людина починається з добра – СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Матеріал уроків. Марія Чумарна “Казка про друга”. Мета. Удосконалити навички виразного і правильного читання, літературного аналізу твору; викликати бажання обрати краще з літературних джерел для самовиховання. Обладнання. Картки на розширення поля читання, картки зі словами. Хід уроку І. Підготовка до сприймання нового матеріалу. 1. Гра “Складіть із розсипанки речення. – Поміркуйте, які за жанром твори […]...
- Позакласне читання. Дума “Буря на Чорному морі” Тема. Позакласне читання. Дума “Буря на Чорному морі” Мета: розширити знання учнів про художню книгу, її тематичне, ідейно-художнє розмаїття; ознайомити з думою “Буря на Чорному морі”, зацікавити восьмикласників, спонукати їх до самостійного читання, до роздуму над прочитаним; розвивати образне та логічне мислення, творчу уяву, фантазію, уміння коментувати найцікавіші епізоди, робити висновки та узагальнення, навички ведення […]...
- Позакласне читання. Я. Стельмах “Найкращий намет” Мета: зацікавити учнів, спонукати їх до самостійного читання, до роздуму над прочитаним; розвивати навички коментування найцікавіших епізодів. Очікувані результати: учні цікавляться художньою літературою, із задоволенням самостійно знайомляться з розділами повісті Я. Стельмаха “Найкращий намет”, уміють толерантно й аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію. Теорія літератури: пригодницький твір. Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до […]...
- Позакласне читання. І. Калинець. “Хлопчик-фігурка, який задоволений собою” Мета: ознайомити учнів із творчістю львівського письменника І. Калинця, зацікавити учнів, спонукати їх до самостійного читання, до роздуму над прочитаним; розвивати навички коментування найцікавіших епізодів; ведення читацьких щоденників; формувати творчу уяву, фантазію Очікувані результати: учні цікавляться художньою літературою, із задоволенням самостійно знайомляться з розділами оповідання і. Калинця “Хлопчик-фігурка, який задоволений собою”, уміють аргументовано доводити свою […]...
- Тарасові думки будуть жити віки. Позакласне читання – ЛІТЕРАТУРНЕ КОЛО ЛІітературне читання – конспекти уроків 4 клас – (за підручником М. І. Чумарної) – 2015 рік Матеріал уроку. Тарас Шевченко “Що воно там, за горою?” (продовження). Мета. Розширити знання учнів про раннє дитинство поета: розвивати навички осмисленого читання; вчити давати характеристику дійовим особам; виховувати бажання глибше ознайомитися з біографією великого Кобзаря. Обладнання. Портрет Т. Шевченка; […]...
- Позакласне читання. В. Близнець. “Женя і Синько” Мета: зацікавити учнів, спонукати їх до самостійного читання, до роздуму над прочитаним; розвивати навички коментування найцікавіших епізодів; ведення читацьких щоденників. Очікувані результати: учні цікавляться художньою літературою, із задоволенням самостійно знайомляться з розділами повісті В. Близнеця “Женя і Синько”, уміють толерантно й аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію. Теорія літератури: пригодницький твір. Обладнання: портрет письменника, […]...
- Позакласне читання. Овідій Метаморфози (Потоп, Філемон та Бавкіда) – АНТИЧНІСТЬ Мета: – Навчальна: продовжити знайомство з творчістю Овідія; ознайомитись з уривками із поеми “Метаморфози”; простежити в уривках мотив перетворення та відображення таких перетворень в інших творах світової літератури; – Розвивальна: розвивати уміння учнів формувати та висловлювати власну думку; розвивати читацький інтерес учнів; – Виховна: виховувати в учнів високі моральні якості. Тип уроку: урок додаткове читання […]...
- Воротарський хліб не з медом. Позакласне читання – ЛІТЕРАТУРНЕ КОЛО ЛІітературне читання – конспекти уроків 4 клас – (за підручником М. І. Чумарної) – 2015 рік Матеріал уроку. Михайло Слабошпицький “Брат знаменитого воротаря” (продовження). Мета. Розширити знання учнів про види спорту, можливості небезпеки під час гри у футбол; розвивати вольові якості характеру: наполегливість, безстрашність, витривалість; удосконалювати вміння виразно читати; вчити переказувати оповідання за планом; виховувати […]...
- Позакласне читання. Народна легенда “Шандровський соляний колодязь” Мета: зацікавити учнів, спонукати їх до самостійного читання, до роздуму над прочитаним; розвивати навички коментування найцікавіших епізодів; ведення читацьких щоденників. Очікувані результати: учні цікавляться літературою, самостійно знайомляться з народною легендою, уміють толерантно й аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію. Теорія літератури: народна легенда. Обладнання: географічна карта, видання твору, ілюстрації до нього; читацькі щоденники. Тип […]...
- ТЕПЛІ СЛОВА – ВАСИЛЬ ГОЛОБОРОДЬКО (Народився 1945 р.) – СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ – Підручник – Українська література 8 клас – О. М. Авраменко – Грамота 2016 рік Співаймо пісні про кохання, Щоб не вмерло слово “Дунай”, Гуляймо весілля своїм дітям, Щоб не вмерло слово “коровай”, Розповідаймо казки своїм онукам, Щоб не вмерло слово “Змій”, Наповнюймо Цей холодний всесвіт Теплими словами нашої мови, Які народжуються разом із диханням. 1. Ліричний герой вірша “Теплі слова” закликає “Співаймо пісні про кохання, щоб не вмерло слово” […]...
- Позакласне читання № 2. Літературні казки сучасних авторів. Інна Волосевич. Про хлопчика, який не вмів робити нічого корисного Мета: ознайомити учнів із творчим та життєвим шляхом Інни Волосевич, опрацювати зміст твору, його виховне і повчальне значення, удосконалювати вміння виразно читати казки; розвивати мовлення, активне мислення, пам’ять, увагу; виховувати в дітей бережливе ставлення до природи, непримиренність до зла, жорстокості, надмірної хвалькуватості, прищеплювати учням почуття доброти та милосердя до ближнього. Тип уроку: урок засвоєння нових […]...
- ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. ОПОВІДАННЯ СЕТОНА-ТОМПСОНА ЛОБО Мета: показати особливості зображення світу природи письменником, його ставлення до тварин; розвивати навички виразного читання та стислого переказу; виховувати повагу та бережливе ставлення до природи та її мешканців. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Хід уроку I. Мотивація навчальної діяльності Вступне слово вчителя – Сьогодні незвичайний урок. До нас завітали гості. Вони хочуть познайомитися з […]...
- ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. ВОЛОДИМИР МАЛИК “ТАЄМНИЙ ПОСОЛ” Мета: – навчальна: продовжувати роботу над тетралогією Володимира Малика “Таємний посол”, навчати виокремлювати основне; – розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння висловлювати власні міркування про роль козацтва в житті українського народу, про звичаї, що панували в Запорозькій Січі; – виховна: виховувати любов до історичного минулого рідної країни, патріотичні почуття, усвідомлення важливості історичної спадщини. Тип уроку: засвоєння […]...
- Позакласне читання. Повість О. Гончара “Бригантина” Тема. Позакласне читання. Повість О. Гончара “Бригантина” Мета: розширити знання учнів про художню книгу, її тематичне, ідейно-художнє розмаїття; ознайомити учнів із творчістю Олеся Гончара, зацікавити учнів, спонукати їх до самостійного читання, до роздуму над прочитаним; розвивати навички коментування найцікавіших епізодів, навички ведення читацьких щоденників, розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати почуття людяності, толерантності, відповідальності за свої […]...
- ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. НАЙВИДАТНІШІ ЯВИЩА ЗАРУБІЖНОЇ ПОЕЗІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX ст.* – ПОЕЗІЯ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст Мета (формувати компетентності): предметні (поглиблені знання про особливості розвитку європейської поезії першої половини XX ст. та її найвідоміших представників, про модернізм та авангардизм; навички літературного аналізу); ключові (уміння вчитися: навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативні: навички роботи в групі, лідерські здібності; інформаційні: навички критичного мислення під час роботи із джерелами інформації; загальнокультурні: прагнення до літературної освіти, […]...
- Позакласне читання. Корнелія Функе (нар. 1958). “Чорнильне серце” – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Позакласне читання. Корнелія Функе (нар. 1958). “Чорнильне серце”. Тема “оживлення” книги у творі. Образ Мегі – дівчинки, котра любить читати. Її пригоди й духовне випробування. Поєднання уявного і реального світів Мета: навчальна: розширювати кругозір учнів, їхній інтерес до читання; зацікавити творчістю письменниці; допомогти усвідомити ідейно-художній зміст твору та його суспільну значущість; розвивальна: розвивати навички […]...
- Позакласне читання № 3. Історичне минуле українського народу в сучасній літературі Мета: зацікавити учнів додатковим читанням художніх творів на історичну тему; розвивати вміння докладно переказувати цікаві епізоди з них; висловлювати свої думки про почуте і прочитане, аналізувати та зіставляти історичні факти, коментувати їх, виховувати почуття патріотизму, національної гордості. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: книжкова виставка “Історичні твори українських письменників”, тексти оповідань Є. Білоусова […]...
- Позакласне читання. Є. Гуцало. У гаї сонце зацвіло Мета: актуалізувати знання учнів про життєвий і творчий шлях Є. Гуцала, спробувати зануритися у світ образів та думок письменника, з’ясувати основні проблеми, які піднімає автор у повісті “У гаї сонце зацвіло” та проаналізувати художні засоби, якими він їх реалізовує; навчатися висловлювати свою думку й аргументувати її; виховувати любов та бережливе ставлення до природи, любов до […]...
- ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. М. ТРУБЛАЇНІ “ШХУНА “КОЛУМБ”” Мета: – навчальна: ознайомити школярів із біографією М. Трублаїні, подати відомості про його твір “Шхуна “Колумб””, продовжувати навчати виокремлювати тему твору, основну думку, характеризувати головні образи; – розвивальна: розвивати пам’ять, логічне мислення, уміння виразно читати прозовий твір; – виховна: виховувати почуття пошани до творчості українських митців, формувати світогляд, прищеплювати загальнолюдські цінності Тип уроку: засвоєння нових […]...
- Позакласне читання. Віктор Близнець. Звук павутинки Мета: коротко ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменника, зокрема з його твором “Звук павутинки”; з’ясувати романтичність та ліричність повісті, її ідейно-тематичне спрямування; прослідкувати, як у творі розкривається дивовижність і краса світу; знаходити в повісті образи, що передають різні ідеї, емоції, почуття; розвивати вміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження; формувати кругозір, світогляд школярів; […]...