Ерік Вольф Сігел. “Історія одного кохання”. Розповідь про зворушливе й трагічне кохання студента, сина мільйонера, до дочки бідного італійського емігранта. Проблеми життя і смерті, любові й відданості у творі – IІ семестр

Мета: формування предметних компетентностей: розкрити проблеми життя і смерті, любові й відданості, стосунків батьків і дітей, гуманізму у творі; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, аналітичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати у старшокласників потребу у високих естетичних та гуманних цінностях; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: розвивати навички роботи в групі; інформаційної: розвивати навички роботи із джерелами інформації; загальнокультурної: виховувати прагнення до літературної освіти, естетичний смак; розширювати кругозір школярів.

Тип уроку: позакласне читання.

Основні терміни та поняття: рецензія, повість, тема, ідея, проблематика, художні образи, художні засоби.

Міжпредметні зв’язки: історія, географія, психологія.

Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до біографії, до твору, фрагменти кінофільму; роздавальний матеріал “Літературна анкета”.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Слово вчителя

– Ми з самого дитинства звикли до книжки, бо вона розкривала перед нами дивовижні таємниці життя, давала корисні поради у важку хвилину, вчила нас розуміти самих себе. Сьогодні книга дещо втрачає свої позиції порівняно з іншими високотехнологічними засобами комунікації, але прихильників читання традиційних книжок завжди буде багато, адже спілкування з друкованою книгою викликає особливе відчуття, ніби спілкуєшся з живою людиною.

3. Бесіда

– У чому, на ваш погляд, полягає секрет успіху твору?

– Укажіть п’‎ять книжок, які б ви радили прочитати.

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя

– “Історія одного кохання” Еріка Сігела – звичайна історія, стара як світ, не сентиментальна, але прониклива та щира настільки, що нікого не залишає байдужим. Про це поговоримо на уроці.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Перегляд презентацій про життя та творчість Е. Сігела

2. Штрихи до портрета Еріка Сігела (запис у зошитах)

Ерік Вольф Сігел народився в Америці. У 1958 році закінчив один із найвідоміших університетів Америки – Гарвард.

Наприкінці 1960-х років викладав класичну літературу в Єльському університеті, згодом античну літературу – у Гарвардському та Принстонському університетах. Автор низки наукових праць.

1968 року написав сценарій до анімаційного музичного фільму “Жовтий підводний човен”, присвяченого групі The Beatles.

969 року написав повість “Історія одного кохання”. Повість Сігала не викликала цікавості видавців, і літературний агент автора запропонував йому написати на її основі сценарій.

Фільм “Історія любові” за сценарієм Сігала вийшов на екрани 1970 року і став лідером прокату. Картину було номіновано на 7 премій “Оскара”. Отримав п’‎ять “Золотих глобусів”.

Від моменту виходу на екрани “Історії кохання” картину регулярно уводять до списків найромантичніших фільмів.

3. Стислий переказ тексту твору

У романі розповідається про зворушливе й трагічне кохання Олівера Барретта – студента, сина мільйонера, до дочки бідного італійського емігранта Дженніфер Кавіллері. Хоча батьки не схвалили вибір сина, позбавили його фінансової підтримки, проте молодята одружуються. Вони знімають маленьку квартиру на околиці, живуть у скруті, але вони щасливі. Здається, ніщо не може їх розлучити. Утім, Дженні помирає. Від раку.

4. Робота над характеристикою головних героїв твору (в групах)

– Схарактеризуйте головних героїв твору.

1- ша група – Олівер Барретт IV (двадцятилітній студент-відмінник Гарвардського університету, спортсмен, нащадок відомої та багатої родини).

2- га група – Дженніфер Кавіллері (донька емігранта, студентка музичного факультету Редкліффського коледжу. Вона цікава, примхлива, розумна, але не має високого статусу).

5. Евристична бесіда

– Чи сподобалася вам ця повість?

– Які думки він навіює?

– Чого навчає нас цей твір? (Коли людина щиро кохає, для неї не має значення ні врода, ні гроші, ні статус, вона може бути просто щасливою.)

6. Інтерактивна вправ “Мозковий штурм”

– Які проблеми, крім кохання, порушено у творі Е. Сігела? (Очікувані відповіді: цінності життя, стосунків батьків і дітей, бідності й багатства,

Соціальної нерівності)

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Інтерактивна вправа “Сенкан”

Кохання.

Казкове й недосяжне.

Підносить, окрилює, зникає.

Утримати його уміють одиниці.

Мрія.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до контрольної роботи.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Ерік Вольф Сігел. “Історія одного кохання”. Розповідь про зворушливе й трагічне кохання студента, сина мільйонера, до дочки бідного італійського емігранта. Проблеми життя і смерті, любові й відданості у творі – IІ семестр