Дотепний сміх

Матеріал до уроку. Микола Посол “Витівники”.

Мета. Ознайомити учнів із творчістю російського письменника М. Носова. Вчити розрізняти смішне і правдиве, розвивати мовлення школярів. Виховувати повагу один до одного, дружелюбність.

Обладнання. Сигнальні картки зі словами з тексту, таблиця складів для розпитування, портрет М. Носова.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Мовна розминка.

1. Розпитування за таблицею складів.

2. Гра “Хто швидше?”.

Діти читають на картках слова з тексту.

Витівники зачинили

Забави підкрався

Крамниця навшпиньках

Смикнув полагодити

3. Читання променевої таблиці.

4. Складання речень.

– Складіть речення, використовуючи слова променевої таблиці.

Наприклад, я люблю читати чарівні казки.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

– Російський письменник Микола Носов народився в Києві, у сім’ї актора. Він працював і режисером, створив чимало мультфільмів, навчальних та наукових фільмів.

Ллє відомим його зробили збірки гумористичних оповідань “Пригоди Незнайка та його друзів” і “Фантазери”. Герої цих творів дотепні, кмітливі мрійники й вигадники.

З одним із таких оповідань ми познайомимося на сьогоднішньому уроці.

IV. Опрацювання оповідання М. Носова “Витівники”.

1. Робота над заголовком оповідання.

– Прочитайте заголовок оповідання.

– Про кого, на вашу думку, йтиметься у творі?

– Хто ж такі витівники?

2. Слухання твору (читання оповідання комбінованим способом).

1) Читання учителем до слів “Я навіть себе не бачу”.

– У яку казку гралися Метрик і Валя?

2) Самостійне мовчазне читання оповідання до кінця.

– Про що розмовляли діти, коли залізли в хатку?

– Розкажіть, що трапилося потім.

– Що з описаного викликає сміх?

3. Словникова робота.

Зáвжди

Злякáлася

Крамнúця

Зачинúли

Тéмно-тéмно

Щоб він не одчинúв

Проженéмо

Підкрався навшпúньках

4. Вибіркове читання.

– Прочитайте, у що діти вирішили погратись.

– Чого злякався Петрик у хатці? Прочитайте.

– Знайдіть в оповіданні діалоги.

5. Читання діалогів в особах.

6. Фізкультхвилинка.

7. Розігрування епізодів оповідання за ролями.

8. Робота з зошитом, (с. 49).

V. Розвиток зв’язного мовлення.

1. Гра “Пофантазуй”.

Діти складають короткі розповіді-видумки із гумористичними подіями (Зі свого життя).

2. “Намалюй картину – розсміши дитину”.

Діти словесно змальовують описане в оповіданні та придумують картини до своїх розповідей.

3. Гра “Продовж розповідь”.

Дітям пропонується додумати витівку, яку вигадали Петрик і Валя після закінчення гри в казку “Троє поросят”.

VI. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

– Що хотів показати нам автор оповідання “Витівники”?

– Що було для вас найсмішнішим?

– Хто упізнав себе у витівниках?

– А які казки ви любите розігрувати з друзями?

– Навчіться читати оповідання, передаючи інтонації героїв.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Дотепний сміх