ДОЛЯ ЛЮБИТЬ СИЛЬНИХ, ОДВАЖНИХ І РІШУЧИХ – Подвиги Геракла: “Лернейська гідра”
Немає нічого радіснішого за перемогу.
Цицерон
Мета: закріплювати знання учнів про міф, його різновиди, відмінності міфу від казки, вчити вдумливому, виразному читанню та розумінню прочитаного, удосконалювати навички роботи з текстом, вміння складати простий план прочитаного, працювати над розвитком умінь стислого переказу та відповідей на запитання за змістом прочитаного, формувати стійкі життєві принципи у подоланні життєвих перешкод, прагненні звершити подвиг.
Обладнання та матеріали: виставка малюнків, книг “Міфи Давньої Греції”, ілюстрації до міфів про Геракла.
Тип уроку: вивчення художнього твору.
Хід уроку
1. Оголошення теми та епіграфа уроку.
2. Звернення до виставки учнівських малюнків.
3. Виразне читання другого подвигу “Лернейська гідра” (підручник, с. 30).
4. Бесіда (на розуміння прочитаного).
– Словесно опишіть істоту, яка звалася гідрою. Хто її породив?
– Де мешкала лернейська гідра і чим дошкуляла людям?
– З ким вирушив Геракл на поєдинок із потворою?
– Яким способом намагався герой подолати гідру?
– Чому Гераклові не вдавалося перемогти дев’ятиголову істоту?
– Як Іолай допоміг своєму другові?
– Що зробив Геракл із переможеною потворою?
– Чим прислужилася переможена гідра героєві?
– Які якості свого характеру виявив Геракл у звершенні цього подвигу?
– Чи можна вважати поєдинок з гідрою “чесним подвигом Геракла”? Відповідь обгрунтуйте.
5. Робота з таблицею “Подвиги Геракла”: внесення відомостей про другий подвиг Геракла.
6. Робота в групах за міфами “Стімфалійські птахи”, “Керинейська лань”, “Критський бик” (3 групи).
Завдання. Скласти простий план міфу; виробити спільну думку щодо внесення відомостей до таблиці. За складеним планом стисло переказати міф.
7. Оприлюднення учнями результатів роботи в групах.
8. Робота з таблицею “Подвиги Геракла”: внесення відомостей про подвиги – “Стімфалійські птахи”, “Керинейська лань”, ” Критський бик “.
9. Узагальнення прочитаного.
– Визначте ступінь небезпеки для Геракла у звершенні подвигів.
– Які якості необхідно було проявити героєві, щоб вийти переможцем?
– Як поставився Еврисфей до перемог Геракла?
– Доведіть, що опрацьовані нами тексти є міфами, а не казками.
10. Домашнє завдання.
1. Прочитати за хрестоматією подвиги Геракла “Коні Діомеда”, “Корови Геріона”, “Пояс Іпполіти”.
2. Відповісти на запитання 6 підручника (с. 34).
3. Підготуватись до вибіркового переказу цих міфів. За бажанням, намалювати ілюстрацію до міфу, що сподобався.
Related posts:
- ДОЛЯ ЛЮБИТЬ СИЛЬНИХ, ОДВАЖНИХ І РІШУЧИХ – Подвиги Геракла: “Яблука Гесперід” Не піддавайся нещастю, але йди йому назустріч з подвійною мужністю. Вергілій Мета: працювати над розвитком навичок виразного читання, вміння давати усні відповіді за змістом прочитаного, поглибити знання про крилаті вислови, розширювати словниковий запас учнів, виховувати волелюбність, вміння знаходити вихід із скрутного становища. Обладнання та матеріали: виставка малюнків, книг “Міфи Давньої Греції”, ілюстрації до міфів про […]...
- Другий подвиг Геракла – Лернейська гідра Геракл повинен був убити ще лернейську гідру, страшну змію з дев’ятьма головами: вісім були смертні, середня ж безсмертна. Гідра була породженням Тифона і Єхидни. Вона виросла в лернейську болоті, поблизу джерела Амімони, і звідти нападала на стада і спустошувала країну. З мужністю в серці Геракл вирушив на цю боротьбу в колісниці, якою правив Іолай, мужній […]...
- ЛЕРНЕЙСЬКА ГІДРА – З ДАВНЬОГРЕЦЬКОЇ МІФОЛОГІЇ – МІФИ НАРОДІВ СВІТУ РОЗДІЛ 4 З ДАВНЬОГРЕЦЬКОЇ МІФОЛОГІЇ ЛЕРНЕЙСЬКА ГІДРА Другий подвиг Геракла Після першого подвигу Еврісфей послав Геракла Вбити лернейську гідру. Це була потвора з тілом змії і дев’ятьма головами дракона. Як і немейський лев1, гідра була породжена Тіфоном2 і Єхидною3. Жила гідра в болоті коло міста Лерни і, виповзаючи зі свого лігвища, нищила цілі стада й […]...
- Твір “Геракл, подвиги Геракла” Я дуже люблю розповіді про подвиги різних героїв. У книзі Н. Куна мій улюблений герой – це Геракл. Це найвідоміший герой давньогрецьких міфів. Невідомо, коли він жив. Його батьком був головний бог греків Зевс. Тому Геракл – найсильніший з героїв і зробив 12 великих подвигів. Коли Геракл тільки народився, він врятував себе і свого брата […]...
- Твір на тему “Подвиги Геракла” Геракл, хоч і син Бога, але все ще не досконалий. У дванадцять подвиги, він грає роль учня на шляху, який через символічні завдання, повинен взяти в свої руки нижчу свою природу і волю, щоб виявити Божественність в собі. Кожна людина підпорядковується законам матерії, представленої страхом, конкуренцією і жадібністю. Вони повинні бути замінені духовним довірою і […]...
- Міфи про Геракла. Дванадцять подвигів Геракла – МІФ І ЛІТЕРАТУРА – І семестр Мета: поглиблювати знання про пантеон олімпійських богів; ознайомити з улюбленим героєм давніх греків – Гераклом та його подвигами; працювати над виразним читанням; здійснювати міжпредметні зв’язки; виховувати сміливість, рішучість. Обладнання: книга М. Куна “Легенди та міфи Давньої Греції”; зображення скульптури Геркулеса Фарнезького роботи Глікона, дванадцяти подвигів Геракла у храмі Зевса в Олімпії. Сміливість – початок перемоги. […]...
- Сьомий подвиг Геракла: Авгієві стайні – МІФ І ЛІТЕРАТУРА – І семестр Мета: ознайомити з міфом про сьомий подвиг Геракла, поповнювати “Словничок давньогрецьких імен і назв”; вдосконалювати навички аналізу тексту; засвоїти значення фразеологізмів міфологічного походження; здійснювати міжпредметні зв’язки. Обладнання: міфологічний словник, книга М. Куна “Міфи і легенди Давньої Греції”, тексти мініатюри Ф. Крівіна “Авгієві стайні”. У багатьох справах можна обійтися одним розумом, Без хоробрості, але ні в […]...
- Сузір’я Гідра Сузір’я Гідра – сузір’я південної півкулі неба. Це найбільша за площею сузір’я, що займає перше місце – 1303 квадратних градусів. Гідра простягнулася з заходу, де межує з сузір’ям Рак на схід, де межує з Вагами. Існує дві теорії щодо виникнення назви. Сузір’я відомо людству з найдавніших часів. Одні астрономи вважали, що Гідра – це образ […]...
- Чому 12 подвиг був найважчим подвигом Геракла Найважчим і найнебезпечнішим подвигом Геракла на служінні Еврисфею був останній, дванадцятий. Герой повинен був зійти в похмурий Тартар і дістати звідти страшного пса Цербера. Цербер був страшний, триголовий звір, хвіст якого мав вигляд і лютість живого дракона; на гриві ж звіра кишіли всілякі змії. Перед скоєнням подвигу Геракл відвідав Елевсин, і там жрець Евмолп присвятив […]...
- Чим харчується прісноводна гідра Для харчування гідри характерний раціон, що складається з мініатюрних мешканців водойм – інфузорій, водяних бліх, планктонних рачків, комах, мальків риб, черв’яків. Якщо жертва невелика, гідра заковтує її цілком. Якщо ж видобуток великого розміру, хижачка здатна широко розкрити рот, і значно розтягнути тіло. Регенерація гідри звичайної Гідра має унікальну здатність: вона не старіє. Кожна клітинка тваринного […]...
- Перший подвиг Геракла – Немейський лев На перший раз Еврісфей доручив Гераклові умертвити чудовиськ, що жили на аргосській землі: немейського лева і лернейську гідру. Геракл повинен був принести шкуру немейского лева, який походив від вогнедишного чудовиська Тифона і велетенської змії Єхидни і жив у долині між Німією і Клеанамі. Ще в Клеанах Геракл зайшов до одного бідняка Моларха, який збирався в […]...
- Короткий зміст 12 подвигів Геракла Початком великих подвигів послужило чергове суворе випробування надіслане дружиною Зевса, яке вирішило бідного Геракла розуму. В результаті чого той убив своїх дітей і свого брата. Отямившись від божевілля Геракл став шукати вихід з цього положення і отримав рада, який свідчив, що він повинен зробити великі подвиги перебуваючи в мовчазному підпорядкуванні Ефрісея. Подвиг 1. Вбивство Немейського […]...
- ВСТУП ДО РОЗДІЛУ. ВОЛОДИМИР СОСЮРА. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ… ЛІНА КОСТЕНКО. УСЕ МОЄ, ВСЕ ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: почати ознайомлення учнів з новим розділом; удосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити виділяти головне, аналізувати, висловлювати свої міркування, інтонацією передавати настрій твору; розвивати зв’язне мовлення, вміння бачити та відчувати красу поетичного слова; виховувати любов до Батьківщини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Холодно зараз у лісах і лугах. Холодно зайчикам, лискам, птахам, Затишно, […]...
- Твір “Тринадцятий подвиг Геракла” Головний герой – швидкий, пильний і хитрий хлопчисько. Він, як і більшість інших хлопців, обожнює грати в м’яч, буває, не виходить вирішити задачку, висміює разом з іншими своїх же однокласників, яких виставляє в невигідному становищі Харлампій Діогенович – їх викладач. З однокласниками хлопчик спілкується не погано, з не великою ноткою сарказму. Герой розповіді уважний і […]...
- Геракл – герой давньогрецьких міфів Геракл, він же Геркулес – один з найвідоміших героїв давньогрецьких міфів. Його батьком був Зевс, а матір’ю – проста смертна жінка на ім’я Алкмена. Життя до подвигів Юнак був на цілу голову вище найвищого з людей, і мав силу, яка перевершує людську. Ще будучи дитиною задушив двох змій, посланих до нього мстивої Герой. Маленьких Геракл […]...
- Смерть Геракла Коли Геракл був на війні в далекій Евбее, посол Ліхас сказав Деянире, що Геракл полюбив прекрасну Іолу, полонену дочка царя Евріта, і хоче взяти її за дружину. Засмутилась Деянира. Забув її Геракл під час довгої розлуки. Тепер любить він іншу. Що робити їй, нещасною? Вона любить великого сина Зевса і не може віддати його іншій. […]...
- Хто такий Геракл? Всім добре відомо, що Геракл був надзвичайним силачем. Однак для стародавніх греків його ім’я означало куди більше. Вони поклонялися йому, немов одному з богів. Згідно з легендою, Геракл був сином бога Зевса і смертної жінки Алкмени. Гера, божественна дружина Зевса, ненавиділа його. Коли Геракл ще не вмів ходити і лежав у своїй колисці, вона підіслала […]...
- Шостий подвиг Геракла – стійла Авгія Геракл в один день очистив стійло авгієві – це був його шостий подвиг. Авгій був син від променистого бога сонця Геліоса і цар Еліди. Він прославився своїм безмірним багатством, яким зобов’язаний був своєму люблячому батькові. Незліченні, як хмари небесні, були його стада биків та овець. У трьохсот биків шерсть на ногах була, як сніг; двісті […]...
- Народження і юність Геракла Геракл (у римлян – Геркулес) був сином Зевса. Мати його Алкмена і вітчим Амфітріон належали до славного аргоського роду Персеїди і обидва були онуками великого героя Персея. Сам Геракл був найбільший з героїв стародавності, чоловік великої сили, непереможного мужності, який поставив собі завданням бути незмінно покірним волі батька свого Зевса і рятувати для блага людей […]...
- Прісноводна гідра – доповідь Вид прісноводна гідра (належить до групи гідр) Дещо відрізняється від більшості кишковопорожнинних, оскільки мешкає в прісній воді (ріки, озера) і в формі поліпа є одинаком. Довжиною приблизно сантиметр. Напівпрозора, в формі циліндра. Може пересуватися, немов перекидаючись, але зазвичай кріпитися до чого-небудь на дні і декількома щупальцями навколо рота вистачає пропливають повз видобуток. Ектодерма (зовнішня поверхня) […]...
- ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Твори з розділу “Як не любить той край…”. Мета. Систематизувати знання учнів з розділу; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; удосконалювати навички свідомого і виразного читання; виховувати повагу до минулого. Хід уроку І. Систематизація і узагальнення знань учнів. 1. Відповіді на запитання. – Як ви зрозуміли назву розділу? Які картини природи рідного краю […]...
- ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Анатолій Качан “Летючий корабель”. Мета. Вчити дітей правильно, виразно читати поетичні твори, зв’язно висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи; розвивати творчу уяву. Хід уроку I. Вправи на розвиток читацьких навичок. 1. Вправа на розвиток фонетичного слуху. Гра “Впіймайте на гачок”. Зубри – зубри – зуби – зубри. Славну […]...
- ЛІТО КРАСНЕ НАДВОРІ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Михайло Коцюбинський “Літній день”. Мета. Розширити уявлення дітей про красу природи влітку; вчити розкривати зміст образних висловів; формувати уміння аналізувати, робити висновки з прочитаного; удосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати зв’язне мовлення. Обладнання. Картки із зображенням різних предметів, зі словами; аудіозапис п’єси А. Вівальді “Пори року. Літо”. Хід уроку І. Вправи на розвиток […]...
- Я ЛЮБЛЮ, ЯК БУВАЄ ВОСЕНИ ПАХНЕ ЯБЛУКАМИ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Василь Сухомлинський “Восени пахне яблуками”. Мета. Формувати уміння аналізувати прозові твори; вчити учнів захоплюватися красою природи; розвивати уяву, фантазію, зв’язне мовлення школярів. Хід уроку I. Вправи на вдосконалення навичок читання. 1. Вправа, що сприяє формуванню швидкої реакції на слово. Гра “Хто це? Що це?”. Учитель називає ряд прикметників, а учні добирають до них […]...
- Доля сміливих любить (за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Давнє англійське прислів’я говорить, що доля сміливих любить. Саме таким сміливцям присвячено роман Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”. Містер Уелдон, капітан Халл, Дік Сенд, Геркулес – ось ті, хто мужньо пройшов усі випробування, послані долею. Вони зуміли протистояти бурхливим хвилям Атлантичного океану, непрохідним джунглям Африки, підступним діям Негори, розбили тяжкі ланцюги рабства. Вистояли і перемогли. Взаємодопомога, […]...
- ЯК ГАРНО ЛІТНЬОГО РАНКУ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Марко Вовчок “Літній ранок”. Мета. Вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі; продовжити роботи над розвитком мовлення дітей, його образністю, виразністю; розвивати уяву і фантазію школярів. Обладнання. Фотоілюстрації або малюнки із зображенням літніх краєвидів; картки для контролю техніки читання. Хід уроку I. Підготовка до сприймання нового матеріалу. 1. Відгадування загадки. – […]...
- КОЛИ У РУКАХ ОЖИВАЄ ГЛИНА – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Тетяна Кара-Васильева “Співуча глина” (скорочено). Мета. Ознайомити учнів з опішнянським розписом; навчати визначати в художньо-пізнавальному тексті найважливіші думки, передавати їх зміст; збагачувати словниковий запас; удосконалювати навички читання; виховувати почуття прекрасного. Обладнання. Зображення виробів з глини (або самі вироби), картки зі словами. Хід уроку І. Вправи на вдосконалення навичок читання. 1. Гра “Знайди зайве […]...
- Сьомий подвиг Геракла – Критський бик Критський бик був переданий Посейдоном царю критському Міносу з тим, щоб він бика цього приніс йому в жертву. Але Мінос втримав прекрасного і сильного бика в своєму стаді і заколов іншого. За цей Посейдон привів бика в лють, і той створив спустошення на всьому острові. Еврісфей доручив Гераклові зловити цього бика і доставити його в […]...
- УСЕ МОЄ, ВСЕ ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Володимир Сосюра “Як не любить той край”. Ліна Костенко “Усе моє, все зветься Україна”. Мета. Вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у віршованих текстах; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. Повідомлення теми і мети уроку. Учитель читає вірш. Всією душею, всім своїм серденьком Люблю тебе, рідний […]...
- ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ. СТЕП – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: розширювати знання дітей про життєвий і творчий шлях Олександра Олеся; розвивати вміння бачити словесні картини, розуміти красу поетичних творів; збагачувати мовлення образними виразами; вдосконалювати навички правильного, виразного і свідомого читання; викликати захоплення красою і мудрістю природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Вліз у хату їжачок […]...
- Твір на тему “Хто любить, мусить розділити долю того, кого він любить” Про любов мало говорити не доводиться, а говорити багато можна нескінченно, так і не з’єднавши мотузочки вічних питань і відповідей, починаючи від “любить – не любить”, “моя перша любов” і закінчуючи “У чому щастя кохання”. І можна сказати словами Фредді Мерк’юрі: “Краще один рік любові, ніж життя на самоті”, а можна просто написати твір-роздум на […]...
- АНАТОЛІЙ КАЧАН, ЛЕТЮЧИЙ КОРАБЕЛЬ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Анатолія Качана; ознайомити з його віршем “Летючий корабель”; удосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна гімнастика – “Гармошка”. Посміхнутися, зробити “грибочок” (присмоктатися широким язиком до піднебіння). Не відриваючи язика, відкривати […]...
- Про доблесті, про подвиги – ОЛЕКСАНДР БЛОК * * * О доблестях, о подвигах, О славе Я забывал на горестной земле, Когда твое лицо’ в простой оправе Передо мной сияло на столе. Но час настал, и ты ушла из дому. Я бросил в ночь заветное Кольцо. Ты отдала свою судьбу другому, И я забыл прекрасное лицо. Летели дни, крутясь проклятым Роем… Вино […]...
- Геракл Геракл – це герой, син Зевса і смертної жінки Алкмени. Алкмена була дружиною тірінфського царя Амфітріона. Поки він був відсутній на черговій війні, Зевс прийняв його вигляд і з’явився до Алкмене. Поки тривала їх шлюбна ніч, сонце троє доби не піднімалося над землею. Після повернення чоловіка Алкмена народила одночасно двох синів – Ификла від чоловіка […]...
- СКІЛЬКИ РІЧОК В УКРАЇНІ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Володимир Лучук “Скільки річок в Україні”. Ліна Костенко “Я хочу на озеро Світязь”. Мета уроку. Удосконалювати навички читання віршових творів; формувати уміння працювати над текстом, вникати у його зміст; вчити правильно інтонувати речення, різні за метою висловлювання; виховувати допитливість, уважність. Хід уроку I. Вправи на розвиток читацьких навичок. 1. Вправа на тренування дихального […]...
- ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ. ВОСЕНИ ПАХНЕ ЯБЛУКАМИ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання художніх творів; вчити аналізувати прочитане, висловлювати свої почуття; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Видумуй,, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви! Активним і уважним будь І про кмітливість не забудь! II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором. […]...
- КОЛИ ЩОСЬ РОБИШ, ДУМАЙ І ПРО НАСЛІДКИ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Василь Сухомлинський “Не забувай про джерело”. Мета. Розвивати в учнів допитливість, інтерес до навколишнього життя; удосконалювати навички виразного і правильного читання, літературного аналізу твору; викликати бажання брати краще з літературних джерел для самовиховання. Обладнання. Картки для контролю техніки читання. Хід уроку І. Вправи на вдосконалення техніки читання. 1. Гра “Незвичайна математика”. – Виконайте […]...
- МАРКО ВОВЧОК. ЛІТНІЙ РАНОК. МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ. ЛІТНІЙ ДЕНЬ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання, вчити інтонацією передавати настрій твору; розвивати вміння бачити та відчувати красу й різноманітність природних явищ, передавати своє ставлення до змісту твору, порівнювати, спів – ,ставляти прочитане; виховувати спостережливість, любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось і дзвоник пролунав, До бесіди всіх позвав. Всі ви сіли рівно, вправно, […]...
- Написання твору “Мій улюблений міфологічний герой” Мета: вчити письмово висловлювати думки, розвивати вміння розповідати про героя міфу, розвивати фантазію, асоціативне мислення учнів. Обладнання та матеріали: виставка малюнків, книг “Міфи Давньої Греції”, ілюстрації до міфів про Геракла, репродукції Картин (Дж. Романо, Дж. Вазарі, Г. Рені, С. Рафаель, П. Рубенс, Я. Тінторетто). Тип уроку: розвиток мовлення. Хід уроку 1. 2. Перевірка домашнього завдання: […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного краю. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна гімнастика – “Парашутик”. На кінчик носа покласти ватку, широким язиком у формі “чашечки”, притиснутим до верхньої губи, здути ватку […]...