ДОБРО І ЗЛО В ПОВІСТІ, У СУЧАСНОМУ СВІТІ ТА В ЛЮДИНІ

Мета:

– навчальна: продовжувати роботу з повістю-казкою Марини Павленко; навчати аналізувати вчинки персонажів, давати їм належну оцінку; удосконалювати вміння аналізу художнього твору;

– розвивальна: розвивати вміння виразно й вдумливо читати прозовий твір, формувати навички висловлювати власні роздуми про добро та зло в повісті-казці та в сучасному світі, аналізувати моральний вибір кожної особи;

– виховна: спонукати до творення та примноження добра, прищеплювати любов до краси, розвивати усвідомлення відповідальності за свою справу, за свої вчинки.

Обладнання: підручник, портрет М. Павленко, картки для самостійної роботи.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

IV. ЗАСВОЄННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ У ПРОЦЕСІ ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАВДАНЬ

Літературна гра “Нісенітниці”

Знайдіть та виправте помилки в змісті.

Головна героїня пригодницького роману Марії Павленко – це дівчинка Сніжана, яка закохана у свого однокласника Валентина. Однак Валентин закоханий в іншу дівчинку, тому Сніжана дуже страждає. Вона викрала в тітоньки чарівне намисто й може подорожувати в часі, лише повернувши кілька намистинок. Сніжана дізнається, що Валентин покохає її, якщо вона зніме прокляття, яке нависло над її родиною. Задля цього дівчинка має допомогти бабці юзі.

Кросворд

1. Як звали бабусю Софійки? (Ліна) 2. Ім’я коханої Михайла Міщенка. (Юзя) 3. Із кого почалося прокляття роду Кулаківських? (Гордій) 4. Як звали дівчину, що в дитинстві була кволою? (Катерина) 5. Хто був лікарем-травматологом? (Сніжана) 6. Кличка конячки. (Мальва)

“Генеалогічне дерево”

Група 1. Складіть генеалогічне дерево родини Кулаківських. Група 2. Складіть генеалогічне дерево родини Міщенків. Група 3. Складіть генеалогічне дерево родини Вишні.

Робота з таблицею

Родина Кулаківських

Сенс життя

Родина Міщенків

Сенс життя

Родина Вишні (Ягоди)

Сенс життя

Гордій

Данило

Клава

Фрол

Михайло

Горпина

Франя

Валентин

Ніна

Яків

Іра

Ліна

Васюня

Сніжана

Іван

Тетяна

Катерина

Софійка

Толик

Батько Вадима

Вадим

Бесіда з учнями

– Чому, на ваш погляд, автор подає історію трьох родини?

– Які цінності панували в кожній із сімей?

– Чи справді за всіма подіями стояло прокляття? Чи, може, щось інше?

– Чи позбулася родина Вадими прокляття? Свою думку аргументуйте.

– Задля якої мети в повісті-казці показано майбутнє персонажів? Свої міркування доведіть.

– Яку людину називають “справжньою”? Чому?

– Як ви можете пояснити поняття дружба? Чи є у творі М. Павленко приклади справжньої дружби?

– Чому для людини є важливим поняття “родина”? Що воно означає?

Робота зі схемою

Запишіть епітети, які характеризують поняття справжньої дружби, родини, людини.

Справжня людина

Справжня дружба

Справжня родина

Самостійна робота з картками

Картка № 1

1. Поміркуйте, для чого М. Павленко подає життєописи трьох різних родин.

2. Подайте характеристику Вадима Кулаківського.

Картка № 2

1. Поміркуйте, чому твір М. Павленко має саме таку назву.

2. Дайте характеристику Софійці.

Картка № 3

1. Які проблеми порушує М. Павленко у творі “Русалонька із 7-В, або прокляття роду Кулаківських”?

2. Дайте характеристику Гордію.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Написати твір-роздум “Добро та зло в сучасному житті”.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ДОБРО І ЗЛО В ПОВІСТІ, У СУЧАСНОМУ СВІТІ ТА В ЛЮДИНІ