ДОБРЕ ВІРНИХ ДРУЗІВ МАТИ. С. ЖУПАНИН “БДЖІЛКА І СВІТЛЯЧОК”. “ДО ПЕРШОГО ДОЩУ” (за В. Осєєвою) – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Мета: вдосконалювати навички правильного свідомого читання, збагачувати словниковий запас; розвивати вміння зв’язно відповідати на запитання, творчість, спостережливість; виховувати почуття дружби.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Даринка дарує Діні дині.

2) Робота над чистомовкою.

За-за-за – там іде коза.

Зу-зу-зу – ми ведем козу.

Зи-зи-зи – сіно відвези.

Са-са-са – ось летить оса.

Су-су-су – ми побачили косу.

Си-си-си – прилетіли оси.

Це-це-це – кругле яйце.

Єць-єць-єць – сірий заєць.

2. Читання текстів В. Чухліба “Голубий дощик”, Г. Бойка “Дощик, дощик”

3. Робота над загадками

– Зимою спить,

Літом бринить,

Понад садами літає,

Солодку росу збирає. (Бджола)

– Ліхтарик маленький Влітку вночі

Блимає в кущі. (Світлячок)

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 76-78).

1. Опрацювання вірша С. Жупанина “Бджілка і світлячок”

1) Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

– Чи цікаво було вам читати цей вірш?

2) Вибіркове читання.

– Чи хвилювалися ви, читаючи вірш? Коли? Прочитайте ці рядки.

– Прочитайте рядки, де написано, як світлячок заспокоював бджілку. Передайте голосом та інтонацією доброту, ніжність.

– Прочитайте речення, яким закінчується вірш. Поясніть, як ви розумієте ці слова.

3) Робота в парах.

– А у вас є друзі? Що означає дружити?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 77)

1) Читання складів.

– Швидко читайте, правильно вимовляйте!

Звуки [дж], [дз], [дз’] – вимовляйте злито, як один звук.

2) Читання слів у стовпчиках.

– Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім – швидко.

Дзвін

Дзьоб

Джем

Дзвінок

Дзьобик

Джміль

Дзвіночок

Дзьобати

Джерело

Дзвінкий

Дзьобнути

Бджола

Дзвеніти

Дзьобатий

Бджілка

3) Робота в парах.

– Відведіть погляд і пригадайте прочитані слова. Перевірте свою пам’ять: назвіть слова сусіду по парті.

4) Робота над скоромовкою Л. Вознюк.

– Повправляйтеся у швидкому і правильному читанні скоромовки. Прочитайте кілька разів.

3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай”. читання оповідання за В. Осєєвою “до першого дощу” (с. 78)

1) Читання оповідання вчителем.

2) Аудіювання.

– Як звали дівчаток?

[ ] Оленка і Марійка

[ ] Марійка і Тетянка

– Що трапилося, коли дівчатка йшли вулицею?

[ ] Почався дощ

[ ] загримів грім

– Що запропонувала Тетянка?

[ ] Відкрити парасольку

[ ] накритися Марійчиним плащем

– Що сказала вчителька?

[ ] Як тобі не соромно!

[ ] Ваша дружба до першого дощу.

3) Читання оповідання учнями.

– Про що попросила Тетянка подругу, коли почався сильний дощ?

– Чому Марійка відмовила? Як треба було вчинити?

4) Робота в групах.

Діти складають продовження цього оповідання і висловлюють свої думки щодо поведінки обох дівчаток.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чи сподобалися вам опрацьовані твори?

– Чого вони вас навчають?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

ДОБРЕ ВІРНИХ ДРУЗІВ МАТИ. С. ЖУПАНИН “БДЖІЛКА І СВІТЛЯЧОК”. “ДО ПЕРШОГО ДОЩУ” (за В. Осєєвою) – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД