Детективна повість. Астрід Ліндгрен “Знаменитий детектив Блюмквіст” – ЗДАВАЙТЕСЯ – ВАС ВИКРИТО! – 4 КЛАС
Мета: дати загальне уявлення про багатство і різноманітність книжкового світу за жанровими ознаками, авторським та тематичним принципами; вчити встановлювати послідовні, часові, причиново-наслідкові та смислові зв’язки частин тексту, оцінювати вчинки персонажів, визначати мотиви їх поведінки, зіставляти героїв за вчинками та проявами почуттів; виховувати бажання більше читати, дбайливо становитися до книжок.
Обладнання: мапа світу; портрет Астрід Ліндгрен; книга “Знаменитий детектив Блюмквіст”; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
– Одне одному всміхніться.
Сядьте всі рівненько, починаємо працювати.
Вузлик знань сьогодні будемо в’язати.
– Сьогодні ми будемо продовжувати ознайомлюватися з творами зарубіжних письменників. Пригадаємо, які бувають твори за жанром. (Казки, легенди, вірші, скоромовки, загадки, притчі, оповідання)
– Якими бувають оповідання?
– Ми маємо провести дослідницьку роботу, і допоможе нам у цьому… (запис на дошці: детектив Блюмквіст).
– Чи зрозумілі вам ці слова?
– Хто такий детектив? Ваші варіанти відповідей?
II. Повідомлення теми й мети уроку
Хай до тебе із сторінки
Прийдуть гості таємничі,
І веселії смішинки,
І пригоди фантастичні.
– Діти дуже полюбляють читати про пригоди.
Знаменита шведська письменниця Астрід Ліндгрен створила три книги, у яких діти розкривають злочини.
III. Робота над новим матеріалом
1. Опрацювання статті підручника про А. Ліндгрен
Демонстрування портрета.
2. Опрацювання оповідання А. Ліндгрен “Знаменитий детектив Блюмквіст”
1) Первинне слухання твору першої частини (виразне читання вчителем).
– Про що йдеться в оповіданні?
– Хто його головні герої?
2) Словникова робота.
Читання “пірамідок” слів із дошки.
Пляшку | Кале Блюмквіст |
Знехотя | Шерлок Холмс |
Детектива | Асб’єрн Краг |
Закапелки | Еркюль Пуаро |
Знадливий | Пітер Вімсей |
Подлубався | Лісандер |
– Прочитайте слова, правильно наголошуючи.
– Прочитайте слова в алфавітному порядку.
– Яке слово найдовше? найкоротше?
– Поясніть значення слів.
– Прочитайте тільки власні назви.
3) Мовчазне читання твору (самостійно).
4) Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.
– Про що мріє Калле? Яка професія йому до вподоби?
– Що він знає про роботу детектива?
– Розкажіть про друзів Калле.
– Як вони ставляться до мрій Калле?
– Перекажіть, як відбулося знайомство дітей із дядьком Ейнором.
– Як повівся під час знайомства з Ейнором малий детектив?
– Де поселився дядько Ейнор? Чому він не зупинився в готелі?
– Яку назву можна дати цій частині оповідання?
5) Самостійне мовчазне читання другої частини твору учнями.
– Перекажіть, як зібралися друзі.
– Чому дядько Ейнор запропонував дітям оглянути руїни замку?
– Як поводився Ейнор в руїнах замку?
– Що викликало підозру в Калле?
– Коли й чому Калле зробив висновок, що “дядько Ейнор страшенно підозрілий”?
– Яку назву ви дасте цій частині?
Related posts:
- АСТРІД ЛІНДГРЕН – Хрестоматія з зарубіжної літератури (1907) Шведська письменниця Астрід Анна Емілія Ліндгрен написала багато художніх творів для дітей і про дітей, у яких тісно переплітаються реальність з фантастикою, завдяки чому вибудовується казковий сюжет. Так було написано спочатку “Пеппі Довгу панчоху” (1945), де, за визнанням авторки, сирітка Пеппі своїми вчинками і вдачею задовольняє мрію кожної дитини про всесилля добра. Про хлопчика, […]...
- Астрід Ліндгрен. Брати Лев’яче серце. Образи головних героїв. Перемога добра над злом Мета: проаналізувати образи головних героїв повісті “Брати Лев’яче Серце”; розвивати вміння характеризувати літературного героя, висловлювати і пояснювати свою точку зору щодо вчинків персонажів, їхніх стосунків, навички порівняльної характеристики образів твору; виховувати прагнення бути схожими на позитивних героїв твору, моральні якості школярів. Обладнання: ілюстрації до повісті “Брати Лев’яче Серце”; виставка учнівських малюнків до твору, мультимедійна презентація. […]...
- ЛІНДГРЕН, Астрід (1907 – 2002) ЛІНДГРЕН, Астрід (Lindgren, Astrid – 14.02.1907, Віммербю – 28.01.2002, Стокгольм) – шведська письменниця. Ліндгрен народилася в сім’ї землеробів “у старовинному червоному домі в глибині яблуневого саду”. Ще в школі їй пророкували майбутнє письменниці, називаючи “Седьмою Лагерлеф з Віммербю”; вона дала собі слово не писати, аби не бути на когось схожою. У 1941 […]...
- АСТРІД ЛІНДГРЕН – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. ЗРОСТАННЯ І ВЗАЄМИНИ ЗІ СВІТОМ Літературна розминка 1. Розгляньте кадри з мультфільмів і назвіть зображених на них героїв. 2. З яких стрічок ці кадри? 3. Укажіть авторку творів, за якими було знято мультфільми. Розкажіть про одного із зображених персонажів. АСТРІД ЛІНДГРЕН Напевне, важко переоцінити популярність, яка випала на долю шведської письменниці Астрід Ліндгрен. Її називали “чарівницею зі Швеції” та”Андерсеном Нашої […]...
- НАЙКРАЩИЙ У СВІТІ ЛІТУН, МАШИНІСТ І МОТОРИСТ – КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ. АСТРІД ЛІНДГРЕН МАЛИЙ І КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: ознайомити учнів з творчістю шведської письменниці Астрід Ліндгрен; удосконалювати навички свідомого виразного читання; сприяти засвоєнню змісту казки; вправляти учнів у виразному читанні діалогів; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (додаток) 1. Робота над скоромовкою Зажурився заєць-тато – Знов пустують зайченята. […]...
- НАЙКРАЩИЙ У СВІТІ ЛІТУН, МАШИНІСТ І МОТОРИСТ – КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ. АСТРІД ЛІНДГРЕН МАЛИЙ І КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ – Урок 2 – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю шведської письменниці Астрід Ліндгрен; удосконалювати навички свідомого виразного читання, сприяти засвоєнню змісту казки; вправляти учнів у виразному читанні діалогів; вчити уявляти описані картини, розмірковувати над текстом, пройматися почуттями; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. […]...
- Коротка біографія Астрід Ліндгрен: культ дитинства Астрід Ліндгрен – культова шведська письменниця, що писала в другій половині ХХ століття. Вона внесла неоціненний вклад у розвиток і популяризацію дитячої літератури, подарувала світу безсмертні образи Пеппі Довгапанчоха, Карлсона, сищика Калле Блумквіста та завжди поклонялася тільки однієї релігії – дитинству. Всі, хто знали Астрід Ліндгрен, захоплювалися її вражаючим умінням заводити друзів. Вона з легкістю […]...
- Біографія Астрід Ліндгрен Дитинство, юність і переїзд до Стокгольма Заміжжя і перші письменницькі кроки Визнання і успіх Соціально-громадська діяльність Останні роки Дитинство, юність і переїзд до Стокгольма 14 листопада 1907 на хуторі Нас (Віммербю, Швеція) на світ з’явилася дівчинка, якій судилося стати однією з найбільших шведських письменниць. Звали її Астрід Ліндгрен (повне ім’я – Астрід Анна Емілія). У […]...
- Астрід Ліндгрен (1907-2002) – ЗРОСТАННЯ І ВЗАЄМИНИ ЗІ СВІТОМ – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА Астрід Ліндгрен називають найвідо – мішою і найулюбленішою дитячою письменницею. Народилася вона у Швеції в простій селянській сім’ї. Дитинство Астрід було радісним і пустотливим. Дівчинка росла з братом і двома сестрами. Разом вони носили дорослим в поле їжу, пололи грядки, годували курей, допомагали збирати врожай, а ще – лазили по деревах, дахах, придумували ігри, фантазували […]...
- Ліндгрен Астрід Анна Емілія Еріксон Астрід Анна Емілія Еріксон Ліндгрен – шведська письменниця прославилася своїми творами для дітей народилася в місті Віммербю 14 листопада 1907 року – померла в столиці Швеції Стокгольмі 28 січня 2002 року. Світову популярність їй принесли твори “Пеппі Довга панчоха”, “Карлсон, який живе на даху”, “Міо, мій Міо”. Після школи вона деякий час писала замітки в […]...
- Астрід Ліндгрен: “Еміль з Леннеберги” У шведському окрузі Смоланд знаходиться село Леннеберги, неподалік від якої є хутір Катхульт, в якому життя б’є ключем багато в чому завдяки витівкам Еміля Свенсона – головного героя цієї чудової книги Астрід Ліндгрен. Еміль, який виглядає як справжній янголятко, постійно потрапляє в різні халепи і витворяє часом зовсім неймовірні речі, які наводять страху не тільки […]...
- Брати Лев’яче Серце (1973) – Астрід ЛІНДГРЕН 1907-2002 – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА Історія створення На місцевому кладовищі м. Віммербю знаходиться могила двох братів, які померли зовсім юними в один рік – 1860-й. Трагічна доля невідомих хлопців схвилювала уяву А. Ліндгрен. тому вона вирішила по-своєму розповісти про важливі для всіх людей поняття – життя і смерть. Коли книжка була надрукована, шведські критики звинуватили письменницю в тому, що вона […]...
- Астрід Ліндгрен “Міо, мій Міо”: короткий зміст повісті Казкова повість вперше була опублікована в 1954 році. Через 2 роки твір був удостоєний престижної премії – Німецький приз юнацької літератури. “Міо, мій Міо” – перший твір шведської письменниці Астрід Ліндгрен, створений в жанрі епічного фентезі. Перша екранізація повісті відбулася в 1987 році. Хлопчика на ім’я Боссе усиновили літні батьки. У прийомній сім’ї дитину не […]...
- Астрід Ліндгрен. Брати Лев’яче серце. Основні відомості про життя і творчість письменниці, популярність її творів у різних країнах. Моральні цінності у творі Мета: ознайомити з основними відомостями про життя і творчість письменниці, популярністю її творів у різних країнах; розвивати вміння визначати жанрові ознаки казки, повісті, в прочитаному творі; вміння аналізувати риси характерів героїв у життєвих випробуваннях; виховувати моральні цінності “добро” і “зло”, “життя” і “смерть” (за твором А. Ліндгрен) Обладнання: портрет Астрід Лінгрен, виставка художніх творів письменниці, […]...
- Астрід Ліндгрен “Брати Левине Серце”: короткий зміст Перша публікація повісті відбулася в 1973 році. Ілюстрації для книги підготувала Ілон Вікланд. У 1977 році шведський режисер Олле Хеллбой екранізував книгу. В кінці 70-х Ліндгрен була нагороджена за свою повість престижної літературної премією Януша Корчака. На початку 80-х твір було перекладено на російську. В 2007 по сюжету повісті був створений мюзикл. Багато критиків негативно […]...
- МАЛИЙ І КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ – АСТРІД ЛІНДГРЕН – ГУМОР У ДИТЯЧІЙ ЛІТЕРАТУРІ – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ Шведська письменниця Астрід Ліндгрен змалечку була веселою, мала багату уяву, хист до жартів і вигадування цікавих історій. Ставши матір’ю, Ліндгрен розважала своїх дітей різноманітними оповідками і, на прохання доньки, записала одну з них. Згодом цей рукопис отримав першу премію в конкурсі дитячих книжок. Твір був виданий під назвою “Пеппі Довгапанчоха” і мав великий успіх у […]...
- Повість-казка. Сельма Лагерлеф “Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: дати короткі відомості про життя і творчість шведської письменниці С. Лагерлеф; викликати інтерес до її творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до краю, де народився. Обладнання: мапа світу; портрет С. Лагерлеф; ілюстрації до казки; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Казок чимало є на світі […]...
- Детектив як жанр літератури, характерні ознаки жанру. Жанрове розмаїття детективів. Едгар Аллан По (1809-1849). “Золотий жук”. Е. А. По – засновник жанру детективу у світовій літературі – ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕТЕКТИВ Тема. Детектив як жанр літератури, характерні ознаки жанру. Жанрове розмаїття детективів. Едгар Аллан По (1809-1849). “Золотий жук”. Е. А. По – засновник жанру детективу у світовій літературі Мета: навчальна: ознайомити учнів із жанром детективу, письменниками, котрі в ньому працюють, зокрема Е. А. По; зацікавити темою; допомогти глибше усвідомити ідейно-художній зміст твору; розвивальна: розвивати образне та […]...
- Твір на тему: Чим приваблює мене знаменитий детектив Шерлок Холмс? (Конан Дойль) Ось уже протягом кількох століть люди захоплюються талановитим детективом Шерлоком Холмсом, дивуються його здібностям. А створив героя своєю уявою і художньою майстерністю англійський письменник Артур Конан Дойль, який вважав, що для того щоб пізнати людство, треба вивчити й дослідити людину. У своїх шістдесяти оповіданнях про Шерлока Холмса письменник показав людину виняткових розумових здібностей, дуже спостережливу, […]...
- МІО, МІЙ МІО – АСТРІД ЛІНДГРЕН – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. ЗРОСТАННЯ І ВЗАЄМИНИ ЗІ СВІТОМ Літературна розминка АСТРІД ЛІНДГРЕН МІО, МІЙ МІО (Уривки) Оповідь ведеться від особи головного героя – сироти Бу Вільгельма Ульсона, якого всі називали просто Буссе. Матір він втратив відразу після народження, про батька ж ніхто нічого не знав. Зовсім маленьким Буссе всиновили тітка Едля й Дядько Сікстен. Однак вони сприймали хлопчика як тягар і постійно допікали […]...
- Енн Хогарт “Мафін та його веселі друзі” (повість-казка) – ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ – 2 КЛАС Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати інтерес до читання. Обладнання: підручник, робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми й мети уроку – Наближається улюблена […]...
- МІО, МІЙ МІО – Астрід Ліндгрен (1907-2002) – ЗРОСТАННЯ І ВЗАЄМИНИ ЗІ СВІТОМ – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА (скорочено) Він у дорозі день і ніч Може, хтось пам’ятає, що передавали по радіо торік п’ятнадцятого жовтня? Може, хтось пам’ятає, що йшлося про зниклого хлопчика? Ось що тоді передавали: “Стокгольмська поліція розшукує дев’ятирічного Бу Вільгельма Ульсона, що вчора о шостій годині вечора зник зі свого дому на Упландській вулиці, тринадцять. У Бу Вільгельма Ульсона білявий […]...
- Повість-казка. Джоель Чендлер Харріс “Братець Лис і братець Кролик” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: сформувати в учнів первинні уявлення про особистість видатного американського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; розвивати почуття гумору. Обладнання: мапа світу; портрет Джоеля Чендлера Харріса; ілюстрації до казки; сценічні маски; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми уроку – […]...
- ПОВІСТЬ. РІДНИЙ КРАЙ – ЗЕМНИЙ РАЙ. МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ ГУСИ-ЛЕБЕДІ ЛЕТЯТЬ – Урок 2 – Повість – СВІТ ПРОЗИ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з уривками з повісті Михайла Стельмаха “Гуси-лебеді летять”; удосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити характеризувати дійових осіб, оцінювати їхні вчинки; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати любов до рідного краю. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Учитель читає вірш. Як приємно, друзі, що у нашій мові є слова чудові: […]...
- Контрольна робота. Літературний детектив. Світова новела Мета: перевірити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу в обсязі теми “Літературний детектив, Світова новела”; актуалізувати та систематизувати набуті знання, удосконалювати вміння творчо їх використовувати при виконанні різнорівневих завдань; розвивати навички самостійності, аналітичності, вміння застосовувати набуті знання на практиці. Обладнання: тестові завдання. Хід уроку I. Організаційний момент II. Оголошення завдань уроку, мотивація учнів на успішне виконання […]...
- ПОВІСТЬ. РІДНИЙ КРАЙ – ЗЕМНИЙ РАЙ. МИХАЙЛО СТЕЛЬМАХ ГУСИ-ЛЕБЕДІ ЛЕТЯТЬ – Повість – СВІТ ПРОЗИ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: ознайомити учнів з новим літературним жанром – повістю; розширювати знання учнів про творчість Михайла Стельмаха; вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити аналізувати прочитане, узагальнювати, осмислювати набуті знання; виховувати почуття любові до прекрасного, до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (додаток) 1. Робота над скоромовкою Зшив торбинку кенгуру На маленьку […]...
- МАЛИЙ І КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ – АСТРІД ЛІНДГРЕН – Хрестоматія з зарубіжної літератури У місті Стокгольмі, на звичній собі вулиці, у звичайному собі будинку, мешкає звичайна собі родина Свантесонів: звичайний собі тато, і звичайна мама, і троє звичайних дітей – Боссе, Бетан і Малий. У цілому будинку є тільки одна незвичайна істота – Карлсон, що живе на даху. Так, він живе на даху, і вже саме це вельми […]...
- ДЕТЕКТИВ ЯК ЖАНР ЛІТЕРАТУРИ – ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕТЕКТИВ Виникнення жанру. Одним із різновидів пригодницької літератури є жанр детективу, що має прихильників у різних країнах. Детектив бере початок у 1830-1840-х роках із творчості американського письменника Едгара Аллана По, котрий створив кілька оповідань про розкриття злочину або таємниці, пов’язаної зі злочином: “Золотий жук”, “Убивство на вулиці Морг”, “Пропалий лист”, “Таємниця Марі Роже” та ін. Біля […]...
- Повість-казка. Джеймс Метью Баррі “Пітер Пен і Венді” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з особистістю американського письменника – основоположника американської літературної казки; зацікавити учнів його творчістю, змістом казки; вчити зіставляти епізоди тексту з ілюстраціями, знаходити зачин, основну частину, кінцівку тексту; виховувати уважність. Обладнання: мапа світу; портрет Л. Ф. Баума; тести; картки для перевірки знань; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- Е. А. По “Золотий жук”. Образи Вільяма Леграна, Джупітера, оповідача – ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕТЕКТИВ Тема. Е. А. По “Золотий жук”. Образи Вільяма Леграна, Джупітера, оповідача Мета: навчальна: ознайомити учнів із жанром детективу, письменниками, котрі в ньому працюють, зокрема Е. А. По; зацікавити темою; допомогти глибше усвідомити ідейно-художній зміст твору; розвивальна: розвивати образне та логічне мислення, навички виразного читання, переказу, виділення ключових епізодів, їх коментування, уміння відповідати на питання; виховна: […]...
- Повість-казка. Отфрід Пройслер “Мала Баба Яга” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з повістю-казкою німецького письменника; вчити називати основні ознаки казки-повісті як жанру; зацікавити змістом казки, вчити сприймати великі за обсягом тексти цілісно; привертати увагу до засобів творення образу; розширювати словниковий запас учнів; розвивати навички виразного читання, пам’ять, кмітливість, логічне мислення, уяву, вміння обгрунтовувати свої думки; стверджувати ідеї перемоги добра над злом. Обладнання: мапа […]...
- Повість-казка. Клайв Стейплз Льюїс “Хроніки Нарнії. Небіж чаклуна” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: дати уявлення учням про повість-казку, про її відмінність від літературних кізок; сформувати первинні уявлення про особистість видатного англійського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; виховувати інтерес до читання. Обладнання: мапа світу; портрет письменника; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка) – ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ – 2 КЛАС Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати допитливість. Обладнання: підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми й мети уроку – Наближається чудова, улюблена пора […]...
- Повість-казка. Туве Янсон. “Маленькі Мумі-тролі і велика повінь” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з повістю-казкою фінської казкарки і художниці Туве Янсон; вчити самостійно знаходити в тексті слова, яких автор вживає для характеристики й опису персонажів; учити висловлювати своє ставлення до прочитаного; розвивати навички виразного читання з використанням відповідної інтонації, тону і темпу; вчити ділити текст на частини і добирати до них заголовки; формувати в учнів […]...
- ПОВІСТЬ-КАЗКА. ВІКТОР БЛИЗНЕЦЬ. ЗЕМЛЯ СВІТЛЯЧКІВ (Уривки) – Твори з науковою інформацією – У КРАЇНІ ЗНАНЬ Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом Віктора Близнеця, з його повістю-казкою “Земля світлячків”; удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати мовну спостережливість і зв’язне мовлення, творчу уяву, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ В небі завжди сонце світить ясно, А в душі немає пустоти. Світ тобі всміхається прекрасний, […]...
- Мій улюблений детектив Шерлок Холмс – шкільний твір 7 клас ДЕТЕКТИВ Артур Конан Дойл – один із найвідоміших письменників, що працював у жанрі детективу. Гучну славу письменнику принесла його збірка оповідань про Шерлока Холмса. Усього їх налічується шістдесят. І хоча у світовій літературі є ще письменники, які працювали в цьому жанрі, наприклад Едгар Аллан По, Жорж Сименон, Агата Крісті та інші, але мій […]...
- А. Конан Дойл “Записки про Шерлока Холмса” – ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕТЕКТИВ Тема. А. Конан Дойл “Записки про Шерлока Холмса”. Сутність дедуктивного методу Шерлока Холмса, утвердження в його образі сили інтелекту і моральних якостей. Доктор Ватсон як оповідач. Різні точки зору на події як художній прийом створення атмосфери таємничості Мета: навчальна: зацікавити учнів особистістю і творчістю письменника; навчити давати характеристику героям на основі їхніх вчинків та ставлення […]...
- А. Конан Дойл “Записки про Шерлока Холмса” (“Спілка рудих”). Іронічне зображення пристрасті людини до легкого збагачення в оповіданні “Спілка рудих” – ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕТЕКТИВ Тема. А. Конан Дойл “Записки про Шерлока Холмса” (“Спілка рудих”). Іронічне зображення пристрасті людини до легкого збагачення в оповіданні “Спілка рудих” Мета: навчальна: зацікавити учнів особистістю і творчістю письменника; навчити давати характеристику героям на основі їхніх вчинків та ставлення до людей; розвивальна: розвивати творчі здібності учнів, формувати уявлення про загальнолюдські цінності – гуманізм, справедливість; виховна: […]...
- ПОКИ НЕ УПРІТИ, ДОТИ НЕ УМІТИ – Людина починається з добра – СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Матеріал уроку. Василь Сухомлинський “Не загубив, а знайшов”. Мета. Актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного українського педагога і письменника В. Сухомлинського; удосконалювати вміння читати в особах; виховувати любов до праці. Обладнання. Портрет В. Сухомлинського, книги з його творами. Хід уроку І. Актуалізація знань учнів про В. Сухомлинського. 1. Бесіда. – Що […]...
- Е. А. По “Золотий жук”. Захопливий сюжет повісті – ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕТЕКТИВ Тема. Е. А. По “Золотий жук”. Захопливий сюжет повісті. Особливості композиційної будови твору – “розповідь у розповіді”, її художнє значення (поєднання різних точок зору, створення емоційної напруги, таємничої атмосфери та ін.) Мета: навчальна: ознайомити учнів з ознаками жанру детективу; допомогти глибше усвідомити ідейно-художній зміст твору; розвивальна: розвивати образне та логічне мислення, навички виразного читання, переказу, […]...