Баскетбол – правила і користь

Баскетбол – динамічна і захоплююча спортивна командна гра. Для людей, які бажають приємно провести час, отримати масу хороших вражень, і при цьому зміцнити своє здоров’я, баскетбол є відмінним вибором. Корисний він з тієї причини, що під час гри необхідно багато і швидко бігати, а також стрибати і здійснювати кидки м’ячем.

Користь баскетболу

– Підвищення витривалості організму.

– Розвиток і зміцнення серцево-судинної і дихальної систем.

– Розвиток і зміцнення м’язів тіла.

– Поліпшення координації.

– Помітне поліпшення периферичного зору, що особливо корисно для дітей.

– Спалювання величезної кількості енергії (приблизно так раз в 5 більше, ніж при бігу), що дозволяє отримати і підтримувати гарну фігуру.

– Профілактика захворювань суглобів (завдяки кидкам м’яча, наприклад).

– Сприятливий вплив на нервову систему

Поради при грі в баскетбол

Щоб баскетбол приносив лише користь, необхідно дотримуватися простих правил:

– Не варто грати в баскетбол, якщо ваш рівень фізичної підготовки дуже слабкий. Надмірні навантаження, які відчувають організмом під час гри, можуть лише нашкодити.

– Обов’язково проведіть перед грою розминку тіла, оскільки в баскетболі необхідно здійснювати безліч різких і швидких рухів.

– Оскільки баскетбол – це контактна гра (і навіть дуже), слід бути дуже обережним і уважним. Це дозволить уникнути зайвих травм.

– Не варто під час гри бути надмірно грубим, щоб не нашкодити іншим гравцям.

Суть гри баскетбол

Майданчик.
Розмір баскетбольного майданчика становить 28 метрів в довжину і 15 метрів у ширину. На далеких її сторонах встановлені щит з “кошиком”, що знаходиться на висоті 3,05 метра. Сам майданчик розділена лінією на 2 половини, кожна з яких на час гри закріплюється за однією з команд.

Баскетбольна площадка
Баскетбольний м’яч і кошик
Склад і мета команд.

Одноразово на майданчику можуть перебувати по 5 гравців від кожної команди, хоча робити заміни можна в будь-якій кількості. Тому, як правило, кількість гравців в командах становить 12 осіб (не більше).

Мета кожної з команд – закинути баскетбольний м’яч в корзину противника (діаметр кільця якої приблизно в 2 рази перевищує діаметр м’яча – 45 см проти 22-23 см), а також перешкодити команді противника закинути м’яч у свій кошик. І заважати, зрозуміло, дозволяється лише ігровими способами.

Гра.
Гра триває 40 хвилин (4 чверті по 10 хвилин кожна, хоча в НБА тривалість чверті становить 12 хвилин). Причому вважається лише чисте ігровий час. Тобто, в результаті різних дій відбувається зупинка гри (і зупинка відліку часу, відповідно). Трапляється це при попаданні м’яча в корзину, при виході його за межі поля, при порушенні правил і т. д. Так що реальний час матчу може перевищувати кілька годин.

Грати м’ячем можна тільки руками, при цьому забороняється нести його в руках – необхідно бити м’ячем в підлогу, пересуваючись таким чином по майданчику. Також забороняється навмисно бити м’яч ногами і кулаками.

У разі закидання м’яча в кошик однією з команд, іншій команді нараховується певна кількість очок:

– 2 очка за замовчуванням.
– 3 очка за потрапляння з дальньої дистанції (триочковий лінія знаходиться на відстані 6,75 метрів від кільця, а в НБА – 7,24 метрів).
– 1 очко за потрапляння в результаті виконання штрафного кидка (призначається при порушенні правил).

У грі перемагає та з команд, яка набере більше очок.